Crvena zvezda je slavila drugič zapored. Z zmago na derbiju je nadgradila torkov uspeh, ko je v Carigradu ugnala Fenerbahče. Foto: EPA

Tretjič sta se letos pomerila beograjska velikana. Potem ko je konec oktobra obe srečanji v Štark Areni v vlogi gostitelja dobil Partizan, v Evroligi po velikem preobratu v zadnji četrtini, pa je bila zdaj zanesljivo boljša Zvezda. To je bil četrti medsebojni dvoboj v Evroligi, rezultat je 2:2, prvič pa je bila razlika višja od treh točk.

Rdeče-beli so pred 20.143 navijači, ki so pripravili imenitno vzdušje, udarno začeli. Parni valjak se ni znašel proti agresivni obrambi, medtem ko je Zvezda hitro ujela napadalni ritem, pa ga Partizanu nikakor ni uspelo. Gostitelji so v deveti minuti prvič povedli z dvomestno razliko. Vrsta Željka Obradovića je v prvi četrtini izgubila kar šest žog.

Miloš Teodosić je znova odlično vodil igro Zvezde. Foto: EPA

11 je bila razlika po prvih desetih minutah, še za deset pa jo je Zvezda povišala v drugi, ki sta jo z akcijo odprla odlična organizatorja igre Nikola Topić in Miloš Teodosić, ki je zadel trojko po asistenci izjemno nadarjenega soigralca. Rdeče-beli so gospodarili na terenu, imeli v prvem polčasu 15 asistenc, sedemkrat izza črte zadeli s 50-odstotno uspešnostjo, iz igre pa bili 60-odstotni.

Na drugi strani si je Partizan nabral 21 točk zaostanka, ko je zadel le dve trojki z 22-odstotno uspešnostjo, izgubil devet žog – Zvezda štiri – in zbral vsega dve podaji. V drugem delu so črno-beli le vzpostavili ravnotežje. V zadnji četrtini so se s serijo približali, toda zadnji juriš ni uspel. Frank Kaminsky je s trojko dobre tri minute pred koncem znižal na -9. Kevin Punter je po minuti odmora ukradel žogo, toda tako kapetan Partizana kot Jaleen Smith sta bila za tri neuspešna, na drugi strani pa je s trojko nalet gostov zaustavil Rokas Giedraitis.

Teodosić je bil z indeksom 23 najboljši posameznik srečanja. 13 točkam je dodal sedem podaj. 16 točk je prispeval Nemanja Nedović, po 14 pa Giedraitis in Freddie Gillespie. S 17 točkami je bil najboljši pri Partizanu Punter, PJ Dozier pa je dodal 12 točk.

Naslednja tekmeca Beograjčanov sta v Ligi ABA najboljša slovenska kluba. V soboto bo Zvezda ob 17.00 gostovala pri Cedeviti Olimpiji v Tivoliju, dve uri pozneje pa bo Partizan gostil Krko.

Real šele po štirih podaljških strl Anadolu
Madridski Real je v izjemno razburljivi tekmi premagal Anadolu Efes s 130:126 po štirih podaljških. Gostitelji so pol minute pred koncem rednega dela zaostajali z 79:81, a je Dženan Musa s prostima metoma zagotovil podaljšek. Tam pa se je zgodba ponovila, le da so 18 sekund pred koncem za dve vodili domači, gostje pa so z izenačenjem na 91:91 izsilili drugi podaljšek.

Anadolu je v drugem podaljšku povedel s 96:91 in 99:93, v zadnji dve minuti je šel s prednostjo 102:95. A to ni bilo dovolj, Real je znižal na 100:102 pol minute pred koncem, Mario Hezonja pa v zadnji desetinki izenačil na 102:102.

V tretjem podaljšku je bil izid minuto pred koncem 109:109. Za vodstvo turške ekipe je nato 14 sekund pred koncem zadel Dan Oturu, na drugi strani je izenačil Walter Tavares - v Madridu so gledalci dobili še četrti podaljšek.

Četrti dodatni del tekme so bolje začeli domači (114:113 in 117:115), a je Anadolu izenačil na 119:119. Real je v zadnji minuti povedel s 123:120, potem pa je Hezonja zadel trojko za 126:122, Musa pa dodal koš za 128:122, s čimer se je madridska ekipa izognila tretjemu porazu v sezoni.