33-letna Federica Brignone je zmagala šestič v sezoni.
33-letna Federica Brignone je zmagala šestič v sezoni. "Mislila sem, da mi bo v finalu večja napaka odnesla zmago." Foto: EPA

Lara Gut je prvo progo presmučala precej previdno, zaostala je 1,67 sekunde, bila je na 8. mestu. Tudi v finalu ni tvegala, a bila je dovolj hitra, da se je (z 10. mestom) zanesljivo uvrstila med prvih 15, kar je dovolj za njen prvi veleslalomski globus, saj je Federica Brignone pred današnjo tekmo zaostajala 95 točk. Lara Gut je pred zadnjima tekmama sezone (v petek in soboto bodo v Saalbachu poskušali izpeljati superveleslalom in smuk) tudi že zmagovalka skupnega seštevka (drugič v karieri).

Brignone v velikem slogu do šeste zmage sezone
Veleslalom v lepem vremenu, kar je ob jutranjem mrazu pomenilo tudi bolje utrjeno progo, je zaznamovala 33-letna Federica Brignone. Že dopoldne je bila v udobnem vodstvu, prva zasledovalka Thea Louise Stjernesund je zaostajala skoraj pol sekunde, tretja Alice Robinson pa 85 stotink. V finalu sta Norvežanka in Novozelandka zamenjali mesti, Federica Brignone pa je spet smučala zelo hitro, čeprav ne brezhibno, saj je naredila večjo napako, a pred Alice Robinson je imela na koncu kar 1,36 sekunde prednosti.

Nastopa Federice Brignone in Ane Bucik na prvi progi

Ani Bucik do točk zmanjkalo 13 stotink
Ana Bucik, edina slovenska predstavnica danes, je s številko 22. na prvi progi zaostala 3,71 sekunde in je bila na 23. mestu. V finalu je na lepi progi smučala bolje (6. čas druge proge), napredovala je na 17. mesto, do točk (v finalu jih prejme prvih 15) ji je zmanjkalo 13 stotink. Mikaela Shiffrin, ki je v soboto zmagala na slalomski tekmi, na veleslalomu ni tekmovala.

V zadnjem času tudi kakšen žarek upanja za Ano
"Danes slab prvi tek in potem zelo dobro smučanje v drugem teku z izjemo napake, ki mi je vzela preveč časa, da bi se lahko razveselila še večjega napredovanja. Sezona letos ni šla po načrtih, imela sem veliko težav. Nikakor mi ni uspelo obrniti krivulje navzgor. Sem pa vesela, da mi je v zadnjem času uspelo prikazati nekaj hitrih odsekov, kar je pokazatelj, kaj si želim in mi daje motivacijo za naprej," je povedala Ana Bucik.