ACH Volley je s 3:0 v zmagah dobil finalno serijo in spet postal državni prvak v odbojki. Foto: BoBo

ACH, ki je imel v finalni seriji nekaj težav le na uvodni tekmi (s težavami je izvlekel zmago s 3:2), je tokrat iz napadov dosegel 43 točk (Calcit 40), po uspešni igri v bloku pa 15 točk (tekmeci 10).

V prvem nizu je Kamnik povedel s 4:6 in bil do izida 16:16 v igri za osvojeni niz, potem pa so gostitelji osvojili štiri točke zapored in niz dobili na 19. Kar enajst lastnih napak so naredili gostje v uvodnem nizu!

ACH je prevladoval tudi na zadnji tekmi finala. Foto: BoBo

V drugem nizu je bilo kar nekaj preobratov. ACH si je priboril nekaj točk prednost, a je kamniška ekipa z večjo napadalno učinkovitostjo in uspešnimi bloki povedla s 14:18. Ko je ACH z uspešnim blokom ustavil tokrat Andreja Štambergarja Zupana, je izenačil na 19, nato je napako naredil Domen Kotnik in ACH je imel odprto pot do vodstva z 2:0.

V tretjem nizu so na svoj račun prišli odbojkarji Calcita in na krilih razpoloženega Primoža Vidmarja s serijo osvojenih točk povedli s 4:11, prednost pa mirno zadržali do konca niza.

Zadnji niz so izzivalci iz Kamnika odprli s tremi zaporednimi točkami, kar je streznilo ACH, ki je hitro spremenil potek dogajanja in povedel z 12:6. Calcit Volley se je sicer približal in bil pri zaostanku 20:18 še "med živimi", toda naslednje štiri točke je osvojil ACH in vse je bilo odločeno. ACH je po zaslugi Matica Videčnika izkoristil drugo zaključno žogo.

ACH je v tej sezoni pokalni lovoriki pričakovano dodal še naslov državnega prvaka. Foto: BoBo

Matija Pleško, trener ACH-ja Volleyja: "S psihološkega vidika je bila to najtežja tekma v finalni seriji. Ko enkrat povedeš z 2:0 v zmagah, čakaš samo še tisto zadnjo stopničko. Kljub vsemu sem svoje igralce opozarjal, naj razmišljajo točko po točko, morda niz po niz, nič drugega, ampak je bilo vseeno težko. Na trenutke smo igrali v krču, mislim pa, da smo vseeno večji del tekme igrali sproščeno in plod tega je bila naša zmaga. Mislim, da zasluženo, saj smo državno prvenstvo končali brez poraza."

Aleš Hribar, trener Calcita Volleyja: "Že med tekmo iščem razloge, zakaj se nam dogaja, da pred končnico niza pademo v svoji igri. Dokazali smo že, da smo jim v sami končnici enakovredni ali celo boljši, ampak vedno naredimo napako preveč, ki je na koncu za nas usodna. Toda priznati moramo, da ima ACH v svojih vrstah verjetno trenutno najboljše igralce v Sloveniji in morda je to drugo mesto naša realnost. Zame ima to drugo mesto dve plati. Niti ne vem, ali je v redu ali ne. Po eni strani, kolikor smo vložili, bi morali v finalu več iztržiti, po drugi strani pa smo sploh lahko zadovoljni, da smo prišli do finala, kajti med sezono smo imeli veliko težav s poškodbami in samo dva igralca sta, ki sta jo odigrala v celoti, tako da je bilo težko držati formo."