Peyton Manning ima več nagrad MVP (4:2), Tom Brady pa več prstanov za naslov prvaka (3:1). Foto: Reuters
Robert Griffin III.
Robert Griffin III. je zaradi poškodbe predčasno zapustil ekipo Washingtona. Pri Redskinsih je Billy Cundiff spet zgrešil precej lahek prosti strel (dolg 31 jardov). Foto: Reuters
Percy Harvin
Minnesota je najlepše presenečenje začetka sezone. Vikingi so tokrat pomendrali Tennessee s 30:7. Foto: Reuters
Eli Manning
Cleveland je na gostovanju pri NY Giantsih povedel s 14:0, a nato pričakovano ostal brez zmage. Eli Manning je podal za tri zadetke, vselej se je z žogo v končni coni znašel Victor Cruz. Foto: Reuters

Tom Brady je v 13. medsebojni tekmi še devetič premagal Peytona Manninga, prvič odkar se je ta preselil iz Indianapolisa v Kolorado. Patsi so po izidu 7:7 dosegli kar 24 točk in si tlakovali pot do tretje zmage v sezoni.

Patsi imajo letos odličen tek
Peyton Manning je bil izjemen, s podajami (31/44) je vrgel za 345 jardov, tri pa so pristale v končni coni, a je imel enostavno premalo pomoči. Na drugi strani je bila statistika Bradyja nekoliko manj bleščeča (23/31, 223 jardov, 1 podaja za zadetek), a napad New Englanda se letos vse bolj zanaša tudi na tek. Stevan Ridley je tako zbral kar 151 jardov, s čimer je spet popravil osebni rekord. Patsi so po tleh pridobili kar 251 jardov.

Luck izoblikoval preobrat tedna
Presenečenje kroga je pripravil Indianapolis, ki je premagal Green Bay s 30:27. Coltsi so imeli čustveno naporen teden, saj je njihov trener Chuck Pagano izvedel, da ima raka, in je zato vodenje ekipe predal koordinatorju napada Bruceu Arinasu. Ob polčasu ni kazalo na zmago, saj so Packersi vodili kar z 21:3. V nadaljevanju pa je ekpslodiral domači podajalec Andrew Luck, ki je pripravil vse tri zadetke (dva po zraku, enega pa po tleh). Tako je 35 sekund pred koncem v končni coni našel Reggieja Wayna. Ta je bil njegova najbolj priljubljena tarča, saj je žogo ujel 13-krat in s tem pridobil 212 jardov (rekord kariere). Green Bay je imel tik pred koncem tekme priložnost za podaljšek, a je Mason Crosby zgrešil prosti strel, dolg 51 jardov.

Brees podrl rekord Unitasa
Prvo zmago v sezoni so le dočakali v New Orleansu, kjer so Svetniki premagali San Diego z 31:24. Domači junak je bil spet Drew Brees, ki je podal za štiri zadetke. S tem je podaljšal svoj niz tekem z vsaj eno podajo za TD na 48, s čimer je podrl pol stoletja star rekord Johnnyja Unitasa. Kar tri podaje za TD je ujel Marques Colson. San Diego je na začetku drugega polčasa povedel s 24:14, a Chargersi nato niso dosegli več nobene točke.

Bitko za Pensilvanijo dobili Jeklarji
Pittsburgh je po prostem tednu premagal Philadelphio s 16:14. Odločilne točke je ob izteku igralnega časa prispeval Shaun Suisham, ki je zadel prosti strel, dolg 34 jardov. Za gostitelje je edini zadetek dosegel povratnik po poškodbi Rashard Mendenhall (tek za 13 jardov). Pri gostih je Michael Vick spet izgubil dve žogi.

Falconsi prvič z razmerjem zmag 5-0
Atlanta je prvič v zgodovini kluba začelo sezono s petimi zaporednimi zmagami. Falconsi so v gosteh premagali Washington s 24:17. Falconsi so v zadnji četrtini dosegeli kar 17 točk. Gostitelji so zadnjo četrtino igrali brez prvega podajalca, RG3 je moral zaradi poškodbe zapustiti igrišče. Rezervni podajalec Kirk Cousins je sicer začel izjemno - z 77 jardov dolgo podajo Santani Mossu, ki je svojo ekipo povedel v vodstvo s 17:14, a je do konca tekme vrgel dve prestreženi podaji.