Barcelona v zadnjem času ne navdušuje. Foto: EPA

Za Barco je nova neprepričljiva predstava. Četrtič v sezoni državnega prvenstva so remizirali, še petič zapored pa je Rayo ostal proti katalonskemu velikanu neporažen. Zadnjič ga je aktualni španski prvak premagal pred skoraj tremi leti, tedaj v kraljevem pokalu, zadnja zmaga blaugrane v La ligi pa je stara že več kot štiri leta in pol.

Med gostujočima vratnicama je poškodovanega Marca-Andreja ter Stegna zamenjal Inaki Pena, ki je nekoliko nespretno posredoval v peti minuti, ko je stežka zaustavil sicer nenevarno žogo. Pet minut zatem je Frenkie de Jong, ki je tokrat nosil kapetanski trak, lahkomiselno zapravil žogo pred svojim kazenskim prostorom, toda Pena je po strelu Oscarja Valentina dobro posredoval. Na drugi strani sta bila oba najnevarnejša katalonska poskusa, strela Pedrija z roba kazenskega prostora in Lamina Yamala po sicer dobrem preigravanju, lahek plen Stoleta Dimitrievskega. V 39. minuti je Rayo povedel. Unai Lopez je podal z desne strani s prostega strela. Alejandro Balde je odbil, toda le do Oscarja Treja. Njegov poskus je blokiral Inigo Martinez, potem pa se je žoga odbila nazaj do Unaija Lopeza, ki jo je z izvrstnim udarcem z velike razdalje poslal tik ob vratnici v mrežo.

V drugem polčasu je nevaren poskus Joaa Cancela zletel čez vrata. Ferran Torres je z glavo meril naravnost v Dimitrievskega, Pedri pa čez vrata. V 76. minuti je veselje gostom preprečila vratnica, ki jo je z udarcem s približno 20 metrov stresel Raphinha. Šest minut zatem so Katalonci le izenačili. Martinez je z dolgo žogo na levi strani zaposlil Baldeja, ta jo je poslal v sredino proti Robertu Lewandowskemu. Pred Poljakom je skušal posredovati Florian Lejeune, vendar je zatresel lastno mrežo. Ob izteku sodnikovega dodatka je v kazenskem prostoru Raphinha padel ob Alfonsu Espinu, vendar je sodniška piščalka ostala nema.

Antoine Griezmann je zadel za zmago Atletica. Foto: Reuters

Griezmann Atleticu priboril tri točke

Atletico je z zmago nad Mallorco ujel Barcelono, ima pa še tekmo manj. Jan Oblak je branil vso tekmo in ohranil mrežo nedotaknjeno. Junak zmage Madridčanov je bil Antoine Griezmann, ki je srečanje odločil v 64. minuti. Mario Hermoso je poslal predložek v kazenski prostor, kjer je francoski zvezdnik s približno 11 metrov žogo z glavo poslal pod prečko. Z devetimi goli je Griezmann trenutno drugi strelec La lige, sicer pa je dosegel že 170. zadetek v dresu colchonerosov. Potrebuje še tri, da prehiti Luisa Aragonesa in postane najboljši strelec v zgodovini kluba.

Rodrygo blestel v Cadizu

Nogometaši madridskega Reala so vsaj začasno prevzeli vrh španskega prvenstva, potem ko so v gosteh premagali Cadiz s 3:0. Kraljevi klub je povedel v 14. minuti z golom Rodryga, isti igralec je zadel še v 64. minuti. Rodrygo je izjemno tekmo kronal še s podajo Judu Bellinghamu v 74. minuti za končnih 3:0.