Slovenski dirkač na KTM-u je po kratki, 118 km dolgi etapi ohranil 19. mesto v skupnem seštevku. Za najhitrejšim je zaostal dobrih devet minut. Simon Marčič, ki ne tekmuje več v skupni razvrstitvi, je bil na puščavskih sipinah Savdske Arabije 56. (+21:05).

Med avtomobilisti je vodstvo ohranil domačin Jazid Al Rajhi, današnji zmagovalec, za katerega je bila to 48. etapna zmaga na relijih Dakar, pa je skočil na drugo mesto. Razlika med njima je dobrih devet minut.

Sprememba v skupni razvrstitvi je nastala med dirkači na dveh kolesih. Ross Branch iz Bocvane se je s šestim mestom vrnil na vrh razpredelnice, vodilni pred etapo Ignacio Cornejo pa je zaradi tehničnih težav izgubil več kot šest minut. Zdaj je Čilenec drugi z minuto in 14 sekundami zaostanka.

Pred udeleženci 46. vzdržljivostne dirke je zdaj 48-urna preizkušnja, novost na letošnjem reliju, na kateri bodo tekmovalci dva dni prepuščeni praktično le svoji tehnologiji. 13. januarja sledi edini prosti dan v Riadu.