Slovenija je s štirimi točkami zasedla četrto mesto v skupini A, ki še vodi v osmino finala. Njihov naslednji nasprotnik bo Egipt, prvouvrščena ekipa skupine B. Tekma Slovenija - Egipt bo v sredo ob 14. uri.

Norveška je zmagala popolnoma zasluženo, ob polčasu je vodila že za 11 golov (5:12). V slovenski vrsti se je v drugem polčasu razigral Jan Hočevar, dosegel je šest od svojih desetih golov, a to ni bilo dovolj, da bi Slovenija zapretila tekmecem. Na koncu je razlika znašala devet golov.

Janez Klemenčič, selektor Slovenije: "Na tekmi proti Norveški smo odigrali najslabši polčas na prvenstvu. Bili smo povsem neprepoznavni. V drugem delu se je prebudila obramba, kar pa ni zadoščalo za preobrat. V nadaljevanju nas čaka Egipt, ki je izjemno kvalitetna reprezentanca. Če ne bomo šli v tekmo maksimalno zbrani že od prve minute naprej, bomo imeli težave."

SVETOVNO PRVENSTVO (U-19)
SEVERNA MAKEDONIJA, Skopje

5. KROG:
SLOVENIJA - NORVEŠKA 25:34 (11:22)
Slovenija: Hočevar 10, Rakita 6, Tajnik 3, Jezernik in Pipp po 2, Grbić in Šiško po 1.

Vrstni red: Hrvaška 10, Španija in Norveška po 7, Slovenija 4, Savdska Arabija 2, Čile brez točke.

V osmino finala so se iz skupine Auvrstile reprezentance Hrvaške, Španije, Norveške in Slovenije.