Prvi strelec tekme Šenčur Gorenjska gradbena družba – Rogaška je bil David Kralj s 23 točkami. Foto: www.alesfevzer.com

Gorenjska gradbena družba je s preobratom v drugem polčasu in dramatičnim zaključkom drugič v sezoni zmagala, hkrati pa Rogaški zadala prvi poraz v 1. SKL.

Gostje iz Rogaške Slatine so imeli v prvem polčasu 15 točk naskoka, domači pa so do prvega vodstva na tekmi prišli tik pred zaključkom tretje četrtine. Vse do konca sta se ekipi nato izmenjavali v vodstvu.

Ko je Ramo Rizvić 39 sekund pred koncem zadel v zadnji sekundi napada za 77:72, je bilo videti, da bosta točki ostali na Gorenjskem, toda Šenčur je Rogaški dal še eno priložnost. 13 sekund pred koncem pri vodstvu 78:77 je zapravil napad, podobno kot Slatinčani, ki so po minuti odmora krenili v zadnji poskus. David Christopher Nichols, ki je dosegel trojni dvojček (10 točk, 11 podaj, 10 skokov), se je zapletel in sploh ni prišel do meta na koš.

Terme Olimia zmago reševale v zadnjih sekundah
Košarkarji Term Olimia so imeli dovolj razpoloženih igralcev, da bi lahko tekmo odločili že v prvem polčasu ali v zadnji četrtini, vendar so z neodgovorno predstavo goste dvakrat vrnili v igro in zmago reševali v zadnjih sekundah.

Ko so imeli domači v 15. minuti 18 točk naskoka (39:21) oziroma štirinajst (75:61) pet minut pred koncem tekme, ni verjetno nihče pomislil, da bodo imeli Laščani v zadnjih sekundah priložnost za zmago.

A Zlatorog se je v 24. minuti približal na tri točke zaostanka (53:50), v zadnji minuti pa na 80:78. 19 sekund pred iztekom časa je imel Tomaž Jereb trojko za vodstvo, ki jo je zgrešil, zadel pa je naslednjo šest sekund pred koncem za 82:81. Na drugi strani je Nejc Strnad zadel dva prosta meta, Casey Bryan Benson pa je prišel le do meta iz obupa.

Nejc Strnad in Sandi Čebular sta dosegla po 24 točk (Strnad 20 že v prvem polčasu), na drugi strani pa je Logan Shane Routt zbral 25 točk in kar 19 skokov.

Mihailo Sekulović je za Helios Suns zbral 20 točk in 12 skokov. Foto: Miha Belšak/Gašper Papež

Helios do visoke zmage
Košarkarji Heliosa Suns so premagali Šentjur (87:72).

Gostje so bili v prednosti le na začetku tekme, nato pa je Helios Suns po nekaj menjavah zaigral podjetneje in z delnim izidom 16:0 v 15. minuti prišel do dvomestne prednosti (25:15), ki je ni več izpustil iz rok. Šentjur se je v nadaljevanju najbolj približal na 57:52 (27.).

Mihailo Sekulović je za Helios Suns zbral 20 točk in 12 skokov, prvi strelec Šentjurja je bil Jure Špan z 19 točkami.