Jan Tratnik je odprl sezono v Murcii, v ponedeljek ga čaka španska Strade Bianche oziroma klasika Jaén, nato bo v sredo začel z etapono dirko Po Algarvu, v soboto, 24. februarja, pa dirka na belgijski uvodni klasiki Omloop Het Nieuwsblad. Foto: Organizator/Team Visma Lease a Bike/Bram Berkien

To je za Jana Tratnika najboljši izid na mednarodni dirki po letu 2021, ko je bil tretji v uvodnem prologu Vuelte 21 v Burgosu in drugi na kraljevski etapi Gira na razvpitem Zoncolanu. Vmes je Tratnik dvakrat postal državni prvak v vožnji na čas, a klubsko je od 12. avgusta 2021 ostal brez stopničk. 33-letni Idrijčan bo v ponedeljek dirkal na enodnevni dirki začinjeni s španskim makadamom med neskočnimi nasadi oliv – na Clásici Jaén, ki jo je lani osvojil Tadej Pogačar.

Od Slovencev je v Murcii nastopil tudi Domen Novak (UAE Emirates), ki pa je odstopil.

Dirka po Murcii, 198,7 km

Govekar izgubil skupno vodstvo po Antalji
Tretjo etapo Drike po Antalji pa je dobil Italijan Davide Piganzoli (Polti Kometa). Zmagovalec petkove etape Matevž Govekar (Bahrain Victorious) je zaostal več kot deset minut, s čimer je tudi izgubil skupno vodstvo.