Danes sta v ciljnem sprintu tik za njim končala Nizozemec Arvid de Kleijn (Tudor Pro Cycling) in Nemec Phil Bauhaus (Bahrain Victorious).

Luka Mezgec (Jayco AlUla) je tokrat zasedel 88. mesto, v skupni razvrstitvi pa je na 79. mestu (+17:22).

Samo 134 kolesarjev se je danes odpravilo s startne črte Louvre Abu Dabi, potem ko je britanski veteranski sprinter Mark Cavendish odstopil zaradi slabega počutja.

V skupni razvrstitvi ni bilo sprememb. Avstralec Jay Vine (UAE Team Emirates), oblečen v majico vodilnega, je ciljno črto prečkal v glavnini in ohranil vodstvo z 11 sekundami prednosti pred rojakom Benom O'Connorjem (Decathlon AG2R La Mondiale).

Dirka po Združenih arabskih emiratih, ki je del svetovne serije, se bo s sedmo etapo končala v nedeljo z vzponom na goro Džebel Hafit.