Dončić je imel zelo slab strelski večer. Gostitelji so ga odlično pokrivali in tudi nekajkrat z blokadami preprečili njegova polaganja. Foto: AP

Luka Dončić je imel zelo slab večer, a je bil vseeno najboljši strelec Dallasa z 19 točkami. Zbral je 14 podaj in 6 skokov v 34 minutah. Zgrešil je kar deset metov izza črte (3/13), izgubil je štiri žoge.

Kyrie Irving se je vrnil na parket, potem ko je počival 12 tekem zapored. Prispeval je 14 točk in 9 skokov. Jaden Hardy je zadel pet trojk iz devetih poskusov in dosegel 17 točk. Mavericksi so zadeli le 11 trojk iz 40 poskusov, Utah je prepričljivo dobil skok (53:41).

Clarkson poskrbel za prvi trojni dvojček igralca Utaha po skoraj 16 letih
Mavericksi so pred štirimi tedni povozili Utah s 147:97. Dončić je že v prvem polčasu vpisal trojni dvojček, srečanje pa je končal s 40 točkami, 11 podajami in 10 skoki. Lauri Markkanen in Jordan Clarkson nista igrala v Dallasu, tokrat pa sta blestela.

31-letni Jordan Clarkson je bil junak večera v Delta Centru. Na 728. tekmi karieri je dosegel prvi trojni dvojček. Foto: AP

Navijači v Delta Centru so dočakali veliki trenutek, ko je Clarkson vpisal trojni dvojček. Zadnji košarkar Utaha, ki mu je to uspelo, je bil Carlos Boozer 13. februarja 2008. Z 20 točkami, 11 podajami in 10 skoki se je Clarkson vpisal v zgodovino kluba.

"Navijači so čakali na ta trenutek. Morali smo jim ga pokloniti na ta praznični dan. Trenerja sem prepričal, da ostanem v igri, in uspelo mi je ujeti še 10. odbito žogo. Zdaj je to pravi Utah, saj je bilo preveč poškodovanih igralcev in nismo bili popolni," je poudaril Clarkson.

Simone Fontecchio je bil najboljši strelec tekme s 24 točkami, zadel je tri trojke. Markkanen je bil štirikrat natančen izza črte, zbral je 17 točk. Na zadnjih enajstih tekmah je ekipa iz Salt Lake Cityja osemkrat.

Fontecchio udarno odprl tekmo
Že od začetka tekme pred 18.206 gledalci v razprodani dvorani je bilo čutiti, da so gostitelji zelo motivirani. Fontecchio je zadel tri trojke v uvodnih petih minutah. Gostitelji so končali uvodno četrtino z delnim izidom 16:7 in si po zabijanju Clarksona nabrali enajst točk naskoka po 12 minutah (37:26).

Dončić držal Maverickse v igri do odmora
Dončić je počival zadnji dve minuti prve četrtine, v igro pa se je vrnil po treh minutah in pol igre v drugi četrtini, ko je Utah vodil s 45:33. Z dvema zaporednima trojkama je znižal na 51:43. V prvem polčasu je dosegel 15 točk, Dallas pa držal priključek (62:55).

V tretji četrtini se je razigral Markkanen, ki je zadel tri trojke. Dallas se je približal na 70:67 po košu novinca Derecka Livelyja, a je nato prednost gostiteljev znova narasla. Kelly Olynyk je zadel izza črte za 93:79 po 36 minutah.

Utah v zadnji četrtini neustavljiv
Ko je Clarkson povišal na 97:79 deset minut pred koncem, je trener Dallasa Jason Kidd skušal presekati nalet Utaha, a mu ni uspelo. Gostitelji so si z delnim izidom 13:0 zagotovili odločilno prednost (110:84). Walker Kessler, ki je odlično blokiral met Dončiča, je nato z dvema zabijanjema dvignil navijače na noge. Kidd se je šest minut in 42 sekund pred koncem odločil, da v igro pošlje rezerviste.

Clarkson izpolnil veliko željo navijačev
Clarkson je potreboval še en skok za trojni dvojček. Navijači so prosili trenerja Willa Hardyja, da ga pusti v igri, in ustregel jim je, čeprav je bila tekma že dlje časa odločena. Ko je Jaden Hardy zgrešil trojko, je Clarkson ujel odbito žogo. Dve minuti in pol pred koncem so se tresle tribune Delta Centra. Gledalci so ponoreli, ko so končno dočakali trojni dvojček. 1256 tekem je minilo, odkar je Boozer dosegel zadnji trojni dvojček v dresu Utaha.

Kidd: Bili smo počasni in popolnoma brez energije
"Utah je od začetka tekme narekoval ritem igre. Udarili so nas direktno, in ni se nam uspelo pobrati. Igrali so precej hitreje, mi pa smo bili počasni in popolnoma brez energije. Poskusil sem tudi z igralci s klopi, a prav nič ni delovalo. Utah je odlično igral consko obrambo. Pričakoval sem njihov nalet, vendar nismo imeli nobenega odgovora," je na novinarski konferenci povedal trener Kidd.

Mavericksi naslednja dva tedna ne bodo potovali
Dallas bo naslednjih sedem tekem odigral na domačem parketu. V sredo in petek bo gostil odpisani Portland. Naslednje gostovanje bo na sporedu šele 17. januarja v Los Angelesu.

Randle z 39 točkami zrežiral zmago Knicksov nad Minnesoto
Julius Randle je z 39 točkami in devetimi skoki zagotovil New Yorku zmago nad Minnesoto s 112:106. Tudi slabši večer motorja ekipe Jalna Brunsona (16 točk, 5/23 iz igre, 1/9 za tri) ni bil usoden za Knickse. Odlično je debitiral OG Anunoby, ki je v soboto v zamenjavi igralcev prišel v Madison Square Garden. Zadel je tri trojke in zbral 17 točk. V Toronto sta odšla RJ Barrett in Immanuel Quickley.

Knicksi so drugo četrtino dobili z 38:17 in sredi tretje četrtine povedli že s 83:61. Volkovi so se približali na štiri točke zaostanka v zadnji četrtini, a jim preobrat ni uspel. Anthony Edwards je prispeval 35 točk, Karl-Anthony Towns pa jih je dodal 29.

Indiana ostaja trn v peti Milwaukeeja
Milwaukee je izgubil proti Indiani s 113:122. To je bil prvi poraz Bucksov v Fiserv Forumu po 15 zmagah zapored. Rezervisti Pacersov so dosegli kar 70 točk. Indiana je dobila tri od štirih medsebojnih tekem v tej sezoni in tudi izločila Milwaukee v polfinalu pokalnega tekmovanja v Las Vegasu.

Janis Andetokumbo je bil razočaran po koncu tekme, čeprav je dosegel trojni dvojček. Foto: AP

Janis Andetokumbo je s 30 točkami, 18 skoki in 11 podajami dosegel 38. trojni dvojček v karieri, vendar to ni bilo dovolj. Brook Lopez in Khris Middleton sta prispevala po 21 točk, popolnoma pa je odpovedal Damian Lillard (13 točk, 3/16 iz igre, 1/9 za tri).

Tyrese Haliburton je bil znova najzaslužnejši za veliko zmago Indiane. Zelo se je približal trojnemu dvojčku (26 točk, 11 podaj ion 9 skokov).

Sredi tretje četrtine je Milwaukee povedel z 82:67, a je nato Indiana dobila zadnjo četrtino z 38:25. Benedict Mathurin je prispeval 25 točk in 13 skokov. Med rezervisti sta blestela tudi Isaiah Jackson in T.J. McConnell. Ekipi se bosta zadnjič v rednem delu srečali že v sredo v Indianapolisu.

"Nekaj bomo morali spremeniti. Že v sredo se znova srečamo. Morda se bomo pomerili tudi v končnici. Treba bo narediti temeljito videoanalizo, saj smo že prevečkrat izgubili proti njim. Določene taktične podrobnosti delamo narobe v obrambi in treba bo popraviti napake," je poudaril Andetokumbo.

Tekme 1. januarja:
UTAH – DALLAS
127:90 (37:26, 25:29, 31:24, 34:11)
Fontecchio 24 (10/16 iz igre, 3/8 za tri), Clarkson 20 (8/16 iz igre, 1/6 za tri), 11 podaj in 10 skokov, Markkanen 17 (4/8 za tri), Collins 15, George 14, Kessler 11 in 10 skokov, Sexton 8, Dunn in Olynyk po 7, Šamanić in Agbaji po 2; Dončić 19 (6/20 iz igre, 3/13 za tri, prosti meti 4/6), 14 podaj in 6 skokov v 34 minutah, Hardy 17 (5/9 za tri), Irving 14 (6/14 iz igre, 2/3 za tri) in 9 skokov, Lively 10, Jones in Hardaway (3/9 iz igre, 0/6 za tri) po 6, G. Williams, Powell, Exum in B. Williams po 4, Holmes 2.

NEW YORK – MINNESOTA 112:106
Randle 39 (14/24 iz igre, 2/6 za tri) in 9 skokov, Anunoby 17 (3/6 za tri), Brunson 16 (5/23 iz igre, 1/9 za tri) in 14 podaj, DiVincenzo 15; Edwards 35 (11/21 iz igre, 4/9 za tri), Towns 29 (10/18 iz igre, 3/5 za tri), Gobert 10 in 15 skokov.

TORONTO – CLEVELAND 124:121
Siakam 36 (13/20 iz igre, 5/8 za tri), Barnes 20, Barrett 19, Quickley in Pöltl po 14; LeVert 31 (12/20 iz igre, 2/7 za tri), Mitchell 26 (8/21 iz igre, 4/9 za tri).

HOUSTON – DETROIT 136:113
Sengun 26 (9/13 iz igre), Ja. Green 22 (5/9 za tri), Eason 17; Burks 21 (3/6 za tri), Ivey 19 (3/6 za tri), Bogdanović 14 (3/6 za tri).

MILWAUKEE – INDIANA 113:122
Andetokumbo 30 (11/20 iz igre, prosti meti 8/11), 18 skokov in 11 podaj, Middelton (9/13 iz igre, 2/5 za tri) in B. Lopez po 21, Lillard 13 (3/16 iz igre, 1/9 za tri); Haliburton 26 (11/22 iz igre, 1/7 za tri), 11 podaj in 9 skokov, Mathurin 25 (9/15 iz igre) in 13 skokov, Jackson 18.

DENVER – CHARLOTTE 111:93
Murray 25 (7/16 iz igre, 5/9 za tri), Porter 22 (4/11 za tri), Jackson 15, Jokić 13 (6/7 iz igre) in 11 skokov; Bridges 26 (10/14 iz igre, 3/5 za tri), Miller in Richards po 15.

PHOENIX – PORTLAND 109:88
Beal 21 (8/16 iz igre), Nurkić 18, Metu 14, Allen 12, Durant ni igral; Henderson 17 (7/18 izigre), Grant 15, Brogdon in Walker po 10.

LA CLIPPERS – MIAMI 121:104
Leonard 24 (10/19 iz igre, 2/5 za tri), George 23 (7/14 iz igre, 3/8 za tri), Powell 22 (4/5 za tri), Harden 15 (3/5 za tri) in 10 podaj; Adebayo 21 (6/17 iz igre) in 15 skokov, Love 17, Robinson in Jaquez po 15, Herro 12 (4/8 za tri).