25-letna Anamarija Lampič je prvič v karieri osvojila mali šprinterski globus. Lampičeva je druga Slovenka s šprinterskim globusom. Petra Majdič je osvojila tri, zadnjega pred desetimi leti. Foto: www.alesfevzer.com

Šprinta na Norveškem bi morala biti drugi (12.–14. marec) in tretji marčevski konec tedna (19.-–21. marec), a sta odpovedana zaradi ukrepov norveške vlade, usmerjenih proti pandemiji covida-19.

Lampičeva se tako prvič veseli malega kristalnega globusa, saj ima na vrhu seštevka 402 točki, drugouvrščena Švicarka Nadine Fähndrich pa 296. Tretja je Švedinja Linn Svahn (275). Lampičeva je na sedmih letošnjih šprintih štirikrat stala na stopničkah.

Tudi Oberstdorf zajele pomladne temperature

Pomladansko vreme kroji spored v Oberstdorfu
Uspeh je za Lampičevo dobra spodbuda pred začetkom svetovnega prvenstva v nordijskih disciplinah v Oberstdorfu, kjer spomladansko vreme s toplimi temperaturami do 15 stopinj Celzija kroji spored uvoda v prvenstvo.

Kot so sporočili organizatorji, so spremenili spored smučarskega teka; v sredo in četrtek so tekmovanja premaknili na zgodnejše ure, ko bodo na progi boljši pogoji za tekmovalce. V sredo bodo smučarske tekačice kvalifikacije na 5 km začele ob 9. uri in ne ob 12.30, kot je bilo sprva predvideno, tekači pa na 10 km ob 10.30, namesto ob 14.30.

Lampičeva in Urevčeva v četrtek v boj za kolajne
Tudi četrtkove šprinterske tekme, kjer bosta Slovenki Lampičeva in Eva Urevc lovili kolajno, se bodo začele zjutraj. Kvalifikacije šprinta bodo že ob 9. uri, finalne tekme pa se bodo začele ob 11.30, so potrdili organizatorji.