DJ Stewart je odigral najboljšo tekmo, odkar nosi dres Cedevite Olimpije. Foto: Budućnost VOLI/Filip Filipović

Kar 11-krat zapored je Budućnost, ki jo je pred kratkim prevzel slovenski strokovnjak Andrej Žakelj, na svojem parketu ugnala Ljubljančane. Zadnja zmaga slovenskih prvakov v Podgorici je bila stara deset let, zdaj pa jim je uspelo urok Morače prekiniti. S peto zmago zapored, po Partizanu drugem velikem jadranskem skalpu v nizu, so zmaji skupaj z Igokeo pri izkupičku sedmih zmag in dveh porazov. S tekmo manj ima boljši izkupiček le Crvena zvezda, ki je klonila le enkrat. Rdeče-bele v ponedeljek čaka gostovanje pri Krki.

Veselje Shawna Jonesa in Roka Radovića po koncu tekme. Foto: Budućnost VOLI/Filip Filipović

Če Cedevita Olimpija zelo slabo igra v Evropskem pokalu, kjer je po osmih krogih še brez zmage, pa je precej uspešnejša v jadranski ligi. Čeprav je bila znova oslabljena pod obročema, je dobila skok (28:34), znova pa je sicer izgubila precej žog (15, šest več od tekmeca). Z 20 točkami je bil prvi strelec tekme DJ Stewart, 15 jih je dodal Justin Cobbs, 14 točk in 11 skokov Jones, 13 pa Jaka Blažič, ki je ujel tudi devet odbitih žog, sicer pa je bil statistično najboljši posameznik dvoboja.

V uvodnih minutah so si gostje priigrali pet točk naskoka, za eno pa so vodili po prvi četrtini, v kateri je bil zelo razpoložen Stewart, ki je dal kar 11 točk, izza črte pa metal 3/3. Budućnost je pobudo prevzela v drugi četrtini, ko je takoj tudi povedla. Največ je vodila za osem, ob polčasu pa je razlika znašala sedem. Po košu Andrije Grbića za 50:41 so v tretji četrtini sledile minute Cedevite Olimpije, ki je naredila delni izid 14:6 in imela v 27. minuti napad za vodstvo, toda po zgrešeni trojki Klemna Prepeliča je ljubljanski nalet izza črte zaustavil Brandon Paul. Gostitelji so prednost povišali na šest, po dobrem zaključku tretje četrtine pa so se zmaji znova približali le na točko (63:62).

Na začetku zadnje četrtine je vrsta Simoneja Pianigianija prvič po uvodu v drugo četrtino povedla, toda Podgoričani so odgovorili s serijo 9:0. Sedem minut pred koncem so vodili za osem, dobro minuto pozneje pa so gostje zaostanek razpolovili. Ko je ostalo še nekaj več kot tri minute in pol, je Yoan Makoundou zadel za 79:74. Cobbs je nato dobil blokado, Jones pa izgubil žogo, vendar je bila ljubljanska obramba uspešna. Blažič je zadel s polrazdalje, Jones pa popravil zgrešeni met Cobbsa za 79:78. McKinley Wright je bil uspešen na začetku zadnje minute, Cobbs, sicer nekdanji igralec Budućnosti, pa je s prostima metoma obdržal zmaje v igri. Dobra je bila zadnja ljubljanska obramba in ob Blažiču je Wright zgrešil v prodoru. Ostalo je še 12 sekund, Cobbs pa je lepo pod obročem našel Shawna Jonesa, ki je ob Marvinu Jonesu, nekdanjem košarkarju Olimpije, dosegel odločilen koš. Dodatni prosti met je zgrešil, tako pa se je tudi iztekel igralni čas.