Adam Hanga je k zmagi Crvene zvezde prispeval 12 točk (fotografija je arhivska). Foto: EPA

Novi trener Fenerbahčeja Šarunas Jasikevičius je doživel prvi evroligaški poraz, odkar je sedel na klop turškega kluba.

Fenerbahče je vodil večino prvega polčasa, ob odhodu na odmor pa so se Beograjčani približali (35:34). S štirimi trojkami v tretji četrtini je Fenerbahče zbežal na +11 (51:40). A vodstvo je turška ekipa zapravila, Zvezda je ob koncu tretje četrtine izenačila (57:57).

V tem ritmu je nadaljevala tudi v zadnji četrtini, po zabijanju Mika Tobeyja je vodila za šest točk (60:66), kar je Jasikevičiusa prisililo v minuto odmora. Nemanja Nedović je zadel trojko (61:69).

Nick Calathes je polagal za zmanjšanja zaostanka (67:73). Napad Beograjčanov je s trojko zaključil Miloš Teodosić za +9 (67:76). Calathes je ukradel žogo Nedoviću, po storjeni osebni napaki je Calathes stopil na črto prostih metov, zapravil je oba. Na drugi strani je bil Rokas Giedraitis natančen pri izvajanju prostih metov za +11 Zvezde (67:78). Sertac Sanli je z zadeto trojko povrnil nekaj upanja domačim navijačem (72:79). Joel Bolomboy je zadel oba prosta meta pri Zvezdi, Scottie Wilbekin pa trojko pri Fenerju (75:81). Časa za morebiten preobrat je zmanjkalo.

Gladka zmaga Partizana pred četrtkovim derbijem
Partizan je pred 20.000 gledalci ugnal zadnjeuvrščeni Asvel z 90:77. Francozi ostajajo zgolj pri dveh zmagah, doživeli pa so že 16. poraz. Črno-beli so prepričljivo vodili skozi celotno tekmo, sredi četrtine že s 64:33. V zadnji četrtini je Partizan precej znižal ritem igre, a zmaga ni bila vprašljiva.

V naslednjem krogu v četrtek zvečer sledi v Štark Areni mestni derbi med Crveno zvezdo in Partizanom.

Jan Vesely je za Barcelono dosegel 27 točk. Foto: EPA

Španski derbi Barci
V Španiji sta se pomerila večna tekmeca Barcelona – Real Madrid (83:78).

Prve tri četrtine košarkarskega el clasica so bile precej izenačene, v zadnji pa so bili bolj zbrani košarkarji Barcelone. Ti so z delnim izidom 14:0 povedli za 10 točk (72:62). Real se je približal na šest točk zaostanka (74:68). Barcelona je tri minute pred koncem spet vodila za 10 (80:70).

A Real je odgovoril z delnim izidom 0:5 (80:75). Navijači Barcelone so skočili na noge po trojki Nicolasa LaProvittola (83:75). Džanan Musa je zadel prosti met in koš (83:78), a več kot to Realu ni uspelo.

18. krog:
FENERBAHČE – CRVENA ZVEZDA 76:85
Hayes-Davis 21, Wilbekin 14; Bolomboy 24, Giedraitis 19, Hanga 12 ... Tobey 3, 5 skokov v 13 minutah.

ŽALGIRIS – ALBA BERLIN 77:71
Evans 13, Dimsa 12; Thiemann 17, Spagnolo 15, Samar ni bil v ekipi.

MACCABI - MONACO 93:83