Mariborčani se veselijo gola za 19. prvenstveno zmago, s katero so drugouvrščeni Olimpiji, ki v nedeljo gosti Aluminij, pobegnili na +15. Štajerci so neporaženi že 13 tekem zapored. Foto: www.alesfevzer.com

Prvi polčas ni postregel z zadetki. Nekoliko nevarnejši so bili gostje, pri katerih so poskušali Matej Podlogar, Tonči Mujan in Amedej Vetrih. Statistika: posest žoge 56:44, streli 4:2, v okvir vrat 1:0 – vse za Domžale.

Avtogol Dobrovoljca za zmago Maribora v 89. minuti

Ivković stresel vratnico
V 56. minuti so bili Mariborčani blizu vodstvu. Po podaji iz kota je Dare Vršič, ki je vstopil v 46. minuti, sprožil z roba kazenskega prostora, Saša Ivković je preusmeril smer žoge in že premagal vratarja Santinija, a mu je veselje preprečila vratnica. Malo pozneje se je po lepi podaji Vršiča pred Santinijem na desni strani sam znašel Luka Zahović, a je njegov poskus za kakšen meter zletel mimo vrat. Vijoličasti so bili v drugem polčasu boljši nasprotnik, a obrambe gostov jim ni uspelo streti.

Domžalčani so prežali na protinapade. V 74. minuti je tako Slobodan Vuk sprožil z roba kazenskega prostora, vendar je bil Kenan Pirić ob ne preveč močnem strelu na mestu.

Maribor z zmago na derbiju še bliže naslovu

Tavares izkoristil drugo priložnost
V 88. minuti je imel Marcos Tavares izjemno priložnost na desni strani, Santini se je izkazal z obrambo. A Tavares se je kmalu odkupil. Že minuto pozneje je namreč po podaji Dina Hotića prodrl po desni strani kazenskega prostora in podal v sredino, kjer je Dobrovoljc žogo preusmeril za hrbet lastnega vratarja Santinija. Slavje v Ljudskem vrtu se je začelo. Končna statistika: posest žoge 54:46, streli 14:10 – oboje za Maribor, streli v okvir vrat pa 3:3.

Rudar še poglobil krizo Triglava
Rudar je v prvi tekmi dneva s 4:0 razbil Triglav, ki je v zadnjih krogih neprepoznaven. Doživel je tretji zaporedni in četrti poraz na zadnjih petih tekmah.

Rudar z zmago v Kranju prehitel Triglav

Knapi so povedli v 13. minuti, ko je Žiga Škoflek dobil žogo na desnem robu kazenskega prostora, nato pa prodiral proti sredini, od koder je tudi sprožil, žoga pa se je od leve vratnice odbila čez golovo črto. Rudar je vodstvo povišal v 42. minuti, ko je Škoflek po podaji Milana Tučića pospravil žogo v mrežo za 2:0. Gostje so bili tudi v nadaljevanju nevarnejši. V 51. minuti je Tučić stekel na dolgo podajo Leona Črnčiča in zabil deseti gol v sezoni. Kranjčani so v 68. minuti ostali brez Kristjana Arha Česna, ki je dobil drugi rumeni in s tem rdeči karton. Že v sodnikovem podaljšku je Robert Pušaver sprožil z roba kazenskega prostora, žoga je zadela Žana Kumra, spremenila smer in končala za hrbtom Jalna Arka.

Bašić ni več trener Gorice
V nedeljo sledijo še trije obračuni. Najprej bodo Celjani gostili Muro, nato v Stožice prihaja Aluminij, zatem pa še Krško v Novo Gorico.

Iz Gorice, ki je spomladi na sedmih tekmah osvojila zgolj štiri točke in zaseda predzadnje mesto na lestvici, so v petek pozno zvečer sporočili, da Nermin Bašić ni več trener članske ekipe. Vodenje moštva je namesto strokovnjaka iz BiH-a, ki je pozimi zamenjal Mirana Srebrniča, prevzel dozdajšnji pomočnik Saša Kolman. Bašić je bil z Radomljami jesenski prvak v drugi ligi, z Gorico pa je nanizal pet porazov ter po eno zmago in remi.