Mats Hummels in Erling Haaland se veselita zmage na porurskem derbiju. Za navijače črno-rumenih je poraz v Rimu že pozabljen, zmaga nad Schalkejem je vedno vredna več kot le tri točke. Foto: Reuters

Trener Lucien Favre si je pošteno oddahnil, saj je slišal številne kritike po porazu v uvodnem krogu Lige prvakov na rimskem Olimpicu proti Laziu. Borussia je izgubila z 1:3 in bila predvsem v prvem polčasu popolnoma neprepoznavna.

"Bunker" Schalkeja zdržal do odmora
V prvem polčasu 97. porurskega derbija v Bundesligi so imeli Dortmundčani kar 77-odstotno posest žoge. Trener Schalkeja Manuel Baum se je odločil za "bunker", razlika v kakovosti posameznikov je pač prevelika in odprt boj ni prišel v poštev. Najlepšo priložnost v prvem delu je imel Mahmoud Dahoud, ki je po pol ure igre stresel prečko.

Manuel Akanji se je odlično znašel pred vrati Schalkeja v 55. minuti. Foto: Reuters

Izjemen lob Haalanda
V 55. minuti je Julian Brandt močno streljal, vratar Frederik Rönnow je žogo odbil, pritekel pa je Manuel Akanji in iz bližine potisnil žogo v mrežo.

Po uri igre je Erling Haaland na sredini igrišča podal do Jadona Sancheza. Anglež je stekel proti kazenskemu prostoru in v idealnem trenutku podal v prazen prostor do Haalanda. Norvežan je v polnem šprintu prišel sam pred vrata in velemojstrsko z desne strani lobal Rönnowa za 2:0. Odpor Schalkeja je bil strt. Raphael Guerreiro je v 78. minuti iz kota z desne strani podal pred vrata, kjer je kapetan Mats Hummles z močnim strelom z glavo zabil žogo v mrežo.

"Vsi igralci so želeli pokazati pravo reakcijo po polomu v Rimu. Zadnje dni raje nisem odpiral časopisov, vsi so bili znova najpametnejši," je poudaril Favre.

Schalke že 21 tekem brez zmage
Trener Schalkeja Baum je bil besen: "Tako razburjen nisem bil že dolgo. Prav nič nam ne bo pomagalo, če se bomo 90 minut le branili. Brez zadetka ne bo šlo na nobeni tekmi. Največja težava je v glavah igralcev. Zavedam se, da bi že ena zmaga lahko popolnoma spremenila potek sezone. Trenutno je pač vse negativno in tako ne bo šlo naprej."

Schalke je zbral le točko s petih srečanj, razlika v zadetkih je 2:19. Zadnjo zmago je ekipa iz Gelsenkirchna dosegla januarja proti Borussii iz Mönchengladbacha. Spomladi je nato sledilo 16 tekem brez zmage, v tej sezoni se kriza le stopnjuje.

Zadetki s tekem Borussia (D) - Schalke in Bayern - Eintracht
Robert Lewandowski je udarno začel lov na rekord. Legendarni Gerd Müller je v sezoni 1971/72 dosegel 40 golov. Poljak jih je v pretekli sezoni 34. Foto: Reuters

Lewandowski na petih tekmah zadel desetkrat
Bayern je odpravil Eintracht iz Frankfurta kar s 5:0. Robert Lewandowski je desetič v Bundesligi dosegel tri gole na eni tekmi, njegovih deset golov v sezoni po le petih krogih pa je tudi nov rekord nemškega prvenstva.

Bayern je z novim strelskim izkupičkom (22 golov) dosegel tudi nov rekord po številu zadetkov v tem obdobju lige. Do zdaj so ga imeli z 20 doseženimi zadetki v prvih petih krogih nogometaši Borussie Mönchengladbach iz sezone 1973/74. Dosegli pa so tudi jubilejno 700. domačo zmago v Bundesligi. Za Frankfurt je bil to prvi poraz v sezoni.

Hat-trick Poljaka po uri igre
Obramba Eintrachta je zdržala le do 10. minute, ko je Kingsley Coman zaposlil Lewandowskega. Poljak je z levico z 12 metrov zatresel mrežo. V 26. minuti je bil natančen še z glavo po podaji Joshue Kimmicha iz kota.

Enosmerni promet na prazni Allianz Areni se je nadaljeval tudi v drugem polčasu. Lewandowski je po uri igre povišal na 3:0 po podaji Douglasa Coste.

Leroy Sane se je uspešno vrnil po poškodbi. Foto: Reuters

Sane v slogu Robbna
V 68. minuti je vstopil Leroy Sane in le pet minut zatem se je že vpisal med strelce. V slogu Arjena Robbna je prodrl z desne strani proti sredini, si naravnal žogo na levico in jo z roba kazenskega prostora poslal v mrežo. Končni izid je postavil še en rezervist Jamal Musiala v zadnji minuti.

Davies bo počival dva meseca
Bavarci so nadgradili odlično predstavo iz Lige prvakov, ko so napolnili mrežo madridskega Atletica (4:0). Trener Hansi Flick je bil zaskrbljen le zaradi poškodbe gležnja Alphonsa Daviesa. Kanadčan je moral z zelenice že v 3. minuti.

"Eno vez ima raztrgano, drugo delno raztrgano. Zdravniki napovedujejo, da bo odsoten od šest do osem tednov. Jasno je, da za nas to pomeni udarec," je dejal Flick. Že v torek v Moskvi bo na levi strani obrambe znova igral Lucas Hernandez.

Sabitzer obdržal Leipzig na vrhu
Leipzig je premagal berlinsko Hertho z 2:1 in ostaja na vrhu lestvice. Kevin Kampl je odigral skoraj celotno tekmo, v 90. minuti ga je zamenjal Ibrahima Konate, in je imel ob koncu prvega polčasa priložnost za zadetek, a je zgrešil. Gostje so sicer povedli z zadetkom Jhona Cordobe že v 8. minuti, a sta potem preobrat zrežirala Dayot Upamecano (11.) in Marcel Sabitzer (77.).