Crvena zvezda bo sedmič igrala v finalu Lige ABA. Foto: Liga ABA/Dragana Stjepanović

Gostje so v zadnji četrtini, pred katero je bil izid 57:51, dosegli le dve točki! Predtem so v drugi četrtini zaostajali že za 18 točk. Na celotni tekmi so zadeli samo štiri trojke.

Najboljši strelec srečanja je bil Dejan Davidovac z 22 točkami.

Budućnost je v polfinalu izločila Mornar na dveh tekmah z 2:0.

V finalu, ki se bo začel v nedeljo v Beogradu, bodo igrali na tri zmage. Tretjič zapored bosta v njem isti moštvi. 2018 je zmagala Budućnost s 3:1, 2019 je bila boljša Crvena zvezda s 3:2, lani pa tekmovanje zaradi pandemije covida-19 ni bilo končano.

Crvena zvezda je bila do zdaj štirikrat prvak Lige ABA, Budućnost enkrat, rekorder pa je Partizan s šestimi naslovi. Slovenija ima eno lovoriko, in sicer iz prve sezone 2001/02, ko je Union Olimpija v finalu premagala Krko.