Izjemen skok Nike Prevc v prvi seriji Garmischa

18-letna Nika Prevc je potrdila izjemno formo, saj je pred dvema tednoma zmagala že na generalki za turnejo v Engelbergu. Na drugo mesto se je uvrstila Norvežanka Eirin Maria Kvandal, zaostala je 12,9 točke. Tretja je bila Kanadčanka Abigail Strate.

Prevc je imela že po prvi seriji 7,6 točke naskoka pred Kvandal (najdaljša v drugi seriji s 132,5 m), v finalu pa je doskočila v skoraj popoln telemark in prednost suvereno še povečala. Strate je bila po prvem skoku četrta, nato pa prehitela Avstrijko Evo Pinkelnig, lansko zmagovalko svetovnega pokala.

Ema Klinec je zasedla 11. mesto, potem ko je v finalu pridobila dve mesti. V zadnjih dneh nekoliko bolna Nika Križnar je z 21. mesta skočila na 14. mesto, Ajda Košnjek je bila 25.

Taja Bodlaj je za las ostala brez finalne serije na 31. mestu. Katra Komar (52. v kvalifikacijah) pa se ni uvrstila na tekmo.

Sijajen uvod v turnejo dveh večerov z zmago Nike Prevc
Zaključek tekme skakalk v Garmischu z zmago Nike Prevc

"Nekaj posebnega je biti na ramenih sotekmovalk"

"Saj ne vem, kaj bi povedala. Vse sem pokazala na tekmi. Super, da mi je tole uspelo. Čakati je vedno dolgočasno, a vseeno sem pred finalom vedela, na kaj moram paziti, in na to sem se osredotočila. Zagotovo je bilo nekaj posebnega, ko sem bila visoko na ramenih sotekmovalk po tekmi. Lepo mi je, ne znam tega niti povedati," je za TV Slovenija povedala zmagovalka.

V svetovnem pokalu zdaj na drugem mestu

Nika Prevc se je z drugo zaporedno zmago v skupnem seštevku svetovnega pokala s petega povzpela na drugo mesto. Pred njo je le Francozinja Josephine Pagnier, ki je tokrat zasedla sedmo mesto.

Prevc je bila že v kvalifikacijah najboljša od Slovenk na 15. mestu, pristala je pri 116,0 metra. Najdlje je tedaj skočila Pinkelnig (129,5 m).

Druga tekma turneje bo v ponedeljek, 1. januarja, ob 16.15 v Oberstdorfu.

Taja Bodlaj (št. 23)112,5 m (88,8)/
Ajda Košnjek (30)118,5 m (97,1)119,0 m (101,1)
Nika Križnar (46)120,5 m (102,3)123,5 m (114,8)

Nika Prevc (50)

133,0 m (135,2)130,0 m (132,2)
Ema Klinec (51)119,0 m (109,5)124,5 m (114,1)