Drozg, ki ga je Olimpiji posodila NHL-ekipa Pittsburgh Penguins, je prispeval dve podaji. Eden največjih talentov slovenskega hokeja je dokazal, da je drsalno izjemen, pred vrati pa mu ni šlo, zapravil je kar nekaj velikih priložnosti, prispeval pa je dve podaji.

Vratar Linza Mocher zbral 53 obramb
Gregorju Polončiču je uspelo zasukati krivuljo navzgor, potem ko je po porazu v polfinalu Pokala Slovenije nasledil Iva Jana. Strateg zeleno-belih je pridobil zaupanje vodstva kluba, ima pa tudi svetovalca Karija Savolainena, ki odlično pozna razmere v slovenskem hokeju.

Olimpija je letos sestavila najmočnejšo ekipo v Alpski ligi in razlika proti ekipam s spodnjega dela lestvice je ogromna. Pri drugi ekipi Linza se je najbolj izkazal vratar Paul Mocher, ki je s 53 obrambami preprečil še precej višji poraz.

Kdaj bodo gledalci znova lahko prišli v Tivoli?
V Tivoliju je bilo še v četrtek proti drugi ekipi KAC-a 200 gledalcev, zdaj pa so tribune zaradi zaostrenih razmer samevale. Vodstvo kluba ni optimistično, saj bi se lahko tako stanje vleklo še kar nekaj časa.

Spreitzer odbil le tri ploščke
V 6. minuti je Nik Simšič pospravil odbiti plošček v mrežo po strelu Mihe Štebiha. Luka Ulamec je po samostojnem prodoru po desni strani z natančnim strelom povišal na 2:0. 14 sekund pred koncem uvodne tretjine je Drozg lepo podal izza vrat do Logarja, ki je z močnim strelom še tretjič zatresel mrežo Linza.

V 22. minuti je po strelu Tadeja Čimžarja pred vrati spretno podstavil palico Miha Zajc. Mocher je imel ogromno dela, Simšič in Čimžar (ob prednosti igralca več) sta ga še uspela ukaniti iz bližine do konca druge tretjine. Razmerje v strelih na vrata po 40 minutah je bilo 40:3. Tilen Spreitzer je imel miren večer in v zadnjih 20 minutah je v vrata stopil Nal Kavčič.

V zadnji tretjini sta Žiga Pance in kapetan Aleš Mušič zadela ob prednosti igralca več, Logar pa je bil natančen še drugič na srečanju. Razmerje strelov je bilo kar 62:8 za domače.

Zmaga železarjev v Celovcu
Drugi slovenski predstavnik v tekmovanju, SIJ Acroni Jesenice, pa je s 3:2 zmagal v Celovcu pri ekipi KAC II. Zadeli so Andrej Hebar, Patrik Rajsar (z igralcem manj) in Mirko Đumić. Za Celovčane je znova zadel odlični Kanadčan Daylon Groulx. 20-letnik je registriran tudi za prvo ekipo KAC-a, ki igra v Ligi IceHL. Razmerje strelov je bilo 38:22 za Jeseničane.

Povratni tekmi bosta v četrtek ob 19.00.