Kraljem je odleglo. Kljub črnemu nizu so ostali na 3. mestu Pacifika, kjer pa jih zdaj ogroža vroči Edmonton, ki zaostaja zgolj še za tri točke. Foto: AP

Po 40 minutah tekme v Raleighu je bilo 1:1 in glede na potek zadnjih osmih tekem so navijači Los Angelesa pričakovali nov kolaps v zadnji tretjini. Na drugi strani je bila namreč Carolina, ki je v dvoboj vstopila s točkovnim nizom osmih tekem in vzponom proti vrhu lestvic, kjer se Hurikani tudi pričakujejo, saj so pred začetkom sezone veljali za prvega favorita Vzhoda.

A Kralji so se le iztrgali iz krča in v petih minutah zabili kar tri gole: najprej Phillip Danault, nato Alex Laferriere in zatem še Pierre-Luc Dubois, najbolj kritizirani igralec Los Angelesa v zadnjih tednih. Piko na i z zadetkom v izpraznjen gol je ob koncu z drugim zadetkom na tekmi postavil Trevor Moore, ki je s tem že pri 20 golih v sezoni. Danault, ki je na papirju drugi center ekipe, je ob zadetku prispeval še dve podaji, Dubois pa eno asistenco. V gostujočih vratih se je s 30 obrambami proslavil Čeh David Rittich, kar je bilo ključno, da so Kralji prišli do prve zmage v koledarskem letu 2024.

Kapetan Anže Kopitar je skupaj s celotnim prvim napadom, v katerem sta še Adrian Kempe in Quinton Byfield, sicer ostal brez točke in ratingom -1.

Izkopali so se iz črne luknje

"Veliko stvari smo res naredili na pravi način in to smo na teh gostovanjih tudi večkrat udejanjili. Danes pa smo bili za to končno tudi nagrajeni. Naši fantje so se izkopali iz črne luknje. Tako se je treba ekipno potruditi, če se želiš izvleči iz zagate," je po prvi zmagi LAK-a po 27. decembru proti San Joseju povedal trener Todd McLellan, ki se mu je že segreval trenerski stolček.

"Mi smo res odporna skupina fantov. Ta ekipa ve, kako se vrniti. Treba je imeti pred očmi, da imamo sezono z 82 tekmami. Jasno je, da kdaj pride do nihanj. A dejstvo je, da si nihče ne želi izgubiti osmih zaporednih tekem," je po tekmi dejal Dubois, ki je poleti podpisal z Winnipegom 8-letno pogodbo vrednosti 8,5 milijona dolarjev na leto, nato pa je bil zamenjan in odposlan v Los Angeles. Za Kopitarjem in Danultom je Dubois na papirju šele tretji center ekipe, predvsem pa je bil doslej za okus navijačev premalo učinkovit. Po 40 tekmah je 25-letnik iz Quebeca pri 9 golih in 10 podajah z ratingom -10.

Kopitarjeve Kralje že v noči na sredo čaka zaključna tekma dolge turneje – gostovanje pri Dallasu.