V ekipi Damjana Novakovića je bilo strelsko breme zelo enakomerno razporejeno, največ točk pa je prispeval Jure Pelko (17). Foto: KZS/www.alesfevzer.com

Derbi kroga med kluboma, ki sta izgubila v 1. krogu Lige Telemach, nato pa sta nanizala štiri zmage, je pripadel Rogaški, ki je prepričljivo s 85:67 premagala Hopse Polzelo. Gostitelji so se s peto zaporedno zmago utrdili na 2. mestu lestvice.

Savinjčani skoraj izničili zaostanek, nato popustili
Slatinčani so zasluženo zmagali, saj so bili v ospredju večji del tekme. Že sredi druge četrtine so si priigrali 15 točk naskoka (33:18), ki so jih do konca čvrsto branili. Hopsi so se v 3. četrtini po zaslugi Hugha Gibsona Robertsona, ki je v tem delu igre dosegel enajst točk, povsem približali, vendar je Rogaška še pravočasno strnila svoje vrste in s kolektivno igro tako v obrambi kot napadu vprašanje zmagovalca rešila pred zadnjimi minutami.
Pri Rogaški, ki so skok dobili kar z 38:19, je imelo pet igralcev dvomestno število točk, največ Jure Pelko (17), za Hopse pa je na parket stopilo vsega sedem igralcev (Samo Udrih je poškodovan), največ točk pa je dosegel Robertson (23).

Vodilni Domžalčani slavili za 28 točk
Košarkarji Heliosa ostajajo na vrhu razpredelnice Lige Telemach. Stoodstotni izkupiček na štartu sezone tokrat potrdili proti Mariboru Novi KBM, ki je bil v Domžalah brez možnosti za presenečenje in je domov odšel s četrtim porazom v sezoni (96:68).