Isaiah Cousins je bil zelo razigran na Polzeli. Foto: KK Krka/Drago Perko

Novomeščani, ki so se pred tekmo okrepili s centrom Darkom Planinićem, a tokrat novim soigralcem še ni pomagal, so si v prvem polčasu že priigrali 18 točk naskoka in tema se je zdela odločena, toda gostitelji so na začetku drugega dela naredili delni izid 18:4 in prišli na 65:63. Krka je pravočasno zaustavila nalet in silovito odgovorila. Že do konca tretje četrtine si je priigrala 15 točk prednosti, razliko pa brez težav zadržala.

Šest varovancev Gašperja Okorna je doseglo dvomestno število točk. Z 29 točkami (8/11 za dve, 4/5 za tri) je blestel Isaiah Cousins. 16, od tega deset že v uvodni četrtini, jih je dodal Jan Špan, ki je zbral tudi osem asistenc. Dvojni dvojček je s 13 točkami in desetimi skoki uspel Mihi Cerkveniku. 28 točk (met 9/16) je pri Hopsih prispeval Cooper Robb.

Krka je s kar 40:22 dobila skok in po ujetih odbitih žogah v napadu – imela jih je 15 – dosegla 25 točk, gostje pa le sedem.