V Domžalah so se Radomlje in Aluminij merili na pomembni tekmi v boju za obstanek. Potem ko so prvo medsebojno tekmo v sezoni v Domžalah dobili Kidričani, drugo pa v Kidričevem Radomljani, so tokrat znova slavili igralci Aluminija ter današnjega tekmeca na lestvici prehiteli za točko in so zdaj sami na osmem mestu. Foto: www.alesfevzer.com

Aluminij si je priigral prvo priložnost v 4. minuti tekme – Tom Kljun je poslal predložek v kazenski prostor, Gašper Jovan je streljal z glavo, z obrambo pa se je izkazal Emil Velić.

V 14. minuti je po predložku z leve strani Caio Da Cruz nenatančno meril z glavo.

Sledili sta dve priložnosti Aluminija. V 20. minuti je Janez Pišek močno streljal s približno 25 m, Velić je znova dobro posredoval. Tomislav Jagić je dve minuti pozneje poslal dolgo žogo v kazenski prostor, utekal je Jovan, gol pa je preprečil Velić.

Jagić je v 27. minuti ponovil akcijo, poslal je globinsko podajo v kazenski prostor, tam je utekel Tin Matić, ki je z močnim strelom žogo poslal pod prečko (0:1).

Radomljani so ob koncu prvega polčasa zapravili priložnost za izenačenje.

V 56. minuti je bil Kalcer blizu izenačenja, ko je Tin Hrvoj streljal z glavo in zadel prečko. V 63. minuti je Da Cruz streljal iz obrata s 13 m, Lan Jovanović pa je branil. Da Cruz je na podoben način zapretil tudi v 67. minuti.

Po pritisku Radomljanov je Aluminij povišal vodstvo. Žan Baskera je podal z leve strani na oddaljenejšo vratnico, Matić pa je bil na pravem mestu in zadel je od blizu (0:2). Nino Kukovec je v 90. minuti povrnil upanje Kalcerju, ko je po dolgi podaji Uroša Koruna od blizu natančno meril v zgornji desni kot (1:2).