Julian Köster je za Nemčijo dosegel tri zadetke. Foto: Reuters

Dvoboj je bil odločen zgodaj, saj so sredi prvega polčasa Nemci povedli s 7:3, prednost pa je le še naraščala.

To je bila najbolj gledana rokometna tekma v zgodovini. Prejšnji rekord je bil postavljen septembra pred desetimi leti, ko je dvoboj Löwna in Hamburga v Bundesligi spremljalo 44.189 gledalcev.

V Merkur Spiel Areni so prekrili nogometno zelenico in postavili še devet tisoč sedišč, da bi lahko tekmo spremljalo čim več gledalcev.

Stadion v Düsseldorfu bo gostil tudi evropsko prvenstvo v nogometu. Sprejme 54.600 gledalcev, za potrebe koncertov pa se lahko razširi na 66.500 gledalcev.

Nemčija prepričljivo premagala Švico
Nemčija – Švica. Foto: Reuters

Francozi stopnjevali ritem

Na uvodnem srečanju prvenstva so Severni Makedonci prvo četrtino odigrali odlično in vodili z 8:10. Z delnim izidom 4:0 pa so Francozi, srebrni z lanskega svetovnega prvenstva, prevzeli pobudo, imeli v drugem polčasu stalno varno prednost in jo počasi večali. Najboljši strelec je bil Hugo Descat s sedmimi zadetki.