Manuel Lanzini je v 65. minuti takole dosegel edini zadetek na tekmi. Foto: Reuters
Kevin De Bruyne in Leroy Sane
Kevin De Bruyne je znova blestel na stadionu Etrihad. Foto: Reuters
Pep Guardiola
Pep Guardiola prvič v devetletni trenerski karieri ne bo osvojil nobene lovorike. Vseeno je blizu preboja v Ligo prvakov v naslednji sezoni. Foto: Reuters
Fernando Llorente
Fernando Llorente je priigral tri velike točke za Swansea, ki je napredoval na 17. mesto. Foto: Reuters

Tottenham na drugem mestu za vodilnim Chelseajem, ki bo v ponedeljek igral proti Middlesbroughu, s tekmo več zaostaja štiri točke, kar pomeni, da morajo modri za potrditev naslova na zadnjih štirih srečanjih osvojiti le še šest točk.

Spursi, ki so bili zadnjič prvaki leta 1961, so pred porazom na olimpijskem stadionu nanizali deset zaporednih ligaških zmag. V 65. minuti je edini zadetek na tekmi dosegel Manuel Lanzini po predložku Aarona Cresswella z desne strani.
West Ham si je s tem zagotovil obstanek med elito, na zadnjih 12 tekmah je slavil šele drugič. Tottenham je imel sicer več od igre, a mu ni uspelo prebiti obrambe gostiteljev, nekajkrat je lepo posredoval tudi vratar Adrian.

Manchester City z visoko zmago blizu Lige prvakov
V prvi sobotni tekmi je Manchester City s 5:0 nadigral Crystal Palace. Izbranci Pepa Guardiole so dosegli pomembne tri točke v boju za tretje ali četrto mesto, ki vodi v Ligo prvakov. David Silva je že v 2. minuti zadel z volejem s šestih metrov.
V drugem polčasu so se gostitelji razigrali, Vincent Kompany je povišal na 2:0 z natančnim strelom s 15 metrov po podaji Kevina De Bruyneja z desne strani. Belgijec je nato zadel z roba kazenskega prostora po uri igre. Osem minut pred koncem je bil natančen Raheem Sterling, v sodnikovem dodatku pa je Nicolas Otamendi z glavo postavil končni izid po podaji De Bruyneja s prostega strela. Belgijec je v letošnji sezoni prispeval že 15 podaj za zadetke, kar je rekord Manchester Cityja v Premier ligi.

"Zelo sem zadovoljen, Po dolgem času so naši navijači uživali in videli veliko golov. Zdaj imamo usodo v svojih rokah. Izjemno pomembno je, da potrdimo uvrstitev v Ligo prvakov," je pojasnil Guardiola.