Belec branil ob zmagi, Verbič zadel za remi
Benjamin Verbič je zagotovil kijevskemu Dinamu veliko točko v Köbenhavnu, kjer je igral med letoma 2015 in 2017. Foto: Reuters

Verbič je na obračunu vodilnih ekip skupine B zadel v 70. minuti in izničil prednost, ki so jo imeli Danci po golu Jensa Stageja iz 4. minute. Viktor Cigankov, ki je po četrt ure zapravil strel z bele točke, je podal do Verbiča. Slovenski reprezentant je z natančnim strelom z desno nogo z roba kazenskega prostora postavil končni izid na stadionu Parken.

Grenek poraz Slovana
V skupini K je Wolverhampton ugnal Slovan iz Bratislave z 1:0. Odločilni zadetek je v 92. minuti z glavo prispeval Raul Jimenez po podaji Adame Traoreja z desne strani. Gostitelji so zapravili najstrožjo kazen v 51. minuti, ko je vratar gostov Dominik Greif z izjemno parado odbil strel Rubena Nevesa.

Kenan Bajrić je stadion Molineux zapustil na nosilih. Foto: Reuters

Jimenez zadel Bajrića v glavo
Andraž Šporar je igral vso tekmo za Slovan, Kenan Bajrić pa je moral iz igre v 89. minuti zaradi poškodbe. Tekma na stadionu Molineux je trajala kar 102 minuti, saj je Raul Jimenez v 79. minuti zadel Bajrića v glavo, ko je skušal izvesti škarjice. Zdravniška služba je kar deset minut pregledovala Bajrića, ki se ni premaknil. Šele v 89. minuti so ga odnesli z zelenice.

Angleži vodijo v skupini z 10 točkami, eno manj ima Braga, ki je s 3:1 odpravila Bešiktaš. Slovan je na tretjem mestu s štirimi točkami.

Prva zmaga Apoela
V skupini A je Apoel premagal Qarabag z 2:1. Vid Belec je branil celo tekmo, Roman Bezjak pa je v igro vstopil v 60. minuti. Zmagoviti gol za Ciprčane je v 88. minuti dosegel Nicholas Ioannou. V skupini vodi Sevilla s štirimi zmagami in si je že zagotovila šestnajstino finala. Tokrat so Andaluzijci s 5:2 slavili v gosteh pri Dudelangeju. Tri gole za Špance je zabil Munir El Haddadi, dva pa Munas Dabbur.

Olivier Ntcham je bil junak na Olimpicu. Foto: Reuters

V skupini H je Miha Blažič s Ferencvarosem gostil Jako Bijola s CSKA-jem iz Moskve. Tekma se je končala brez zadetkov, Blažič je igral celo tekmo, Bijol pa do 63. minute. V tej skupini je Espanyol, ki si je že zagotovil izločilne boje, s 6:0 odpravil Ludogorec.

St. Etienne zapravil vodstvo z 2:0
Robert Berić je s St. Etiennom v skupini I na gostovanju pri Oleksandriji igral 2:2. Francozi so vodili že z 2:0, gostitelji pa so do točke prišli v 91. minui po golu Maksima Zaderake. Berić je igral do 55. minute.

Ntcham v 95. minuti šokiral Lazio
Šestnajstino finala si je zagotovil tudi Celtic, ki je na Olimpicu presenetil Lazio (1:2). Rimljani so povedli v 7. minuti, ko je Ciro Immobile s sedmih metrov zatresel mrežo. Sedem minut pred odmorom je Mohamed Elyounoussi podal v kazenski prostor, kjer je James Forrest z močnim strelom poslal žogo pod prečko. V zaključku tekme je Lazio pritisnil in vse moči usmeril v napad. Oliver Ntcham je prispeval zmagoviti zadetek za Škote po protinapadu v peti minuti sodnikovega dodatka. Celtic si je že zagotovil mesto med najboljšimi 32 ekipami v Evropski ligi.

Anthony Martial in soigralci še niso prejeli gola v letošnji Evropski ligi. Foto: Reuters

Zanesljiva zmaga rdečih vragov
V skupini L je v šestnajstini finala že Manchester United. Rdeči vragi so v Evropski ligi popravili slab vtis iz Premier lige. Po sobotnem porazu v Bournemouthu z 0:1 so v 11 krogih zbrali le 13 točk in so na skromnem desetem mestu prvenstvene lestvice, kar 18 točk za vodilnim Liverpoolom.

Marcus Rashford je že v uvodnih minutah zapravil dve veliki priložnosti. V 22. minuti je nato zaposlil Masona Greenwooda, ki je zatresel mrežo. V 33. minuti je Anthony Martial mojstrsko preigral Strahinjo Pavlovića in Bojana Ostojića, nato pa z levico lobal še vratarja Vladimirja Stojkovića. Beograjčani so bili nemočni. Končni izid je na začetku drugega polčasa postavil Rshorf, ki je z levico zabil žogo pod prečko po podaji Ashleyja Younga.

V šestnajstini finala so tudi Sevilla, Espanyol in Basel.