Napadalec vijoličastih je na zadnjih dveh tekmah dosegel pet golov in svoj izkupiček v prvenstvu povišal na osem. Srečanje je bilo praktično odločeno že po dobrih 20 minutah, ko je Maribor povedel s 3:0. Branilci naslova so v zadnjih petih krogih zabili 22 golov.

Varovanci Damirja Krznarja so takoj zagospodarili na igrišču, pletli mrežo okoli vrat tekmeca, že v šesti minuti pa je Žan Vipotnik nadaljeval svojo serijo golov. Z desne strani mu je žogo podal Jan Repas, pred vrati se je sicer Vipotnik zapletel s svojim čuvajem, padel, a ob padcu s hrbtom žogo potisnil v mrežo.

Na njegov drugi gol ni bilo treba dolgo čakati. Tudi tokrat je zadnja podaja prišla z desne strani, prispeval jo je Marko Božić, Vipotnik pa je v sredini le potisnil žogo v mrežo. Božić se je nato v 22. minuti vpisal še med strelce, z natančnim strelom od daleč je zadel vratnico, od katere se je žoga odbila v mrežo.

Mariborčani so zapravili še dve lepi priložnosti, nenatančna sta bila Marko Tolić in Ivan Brnić, tik pred odhodom na odmor pa so znova udarili. Po dvojni podaji s Tolićem je žogo prek vratarja Emila Velića na pravo mesto poslal Gregor Sikošek, ki je tako dosegel svoj prvi prvenstveni gol v dresu Maribora.

Lepo akcijo z desne strani sta v 49. minuti zaključila podajalec Tolić in Vipotnik, ki je še tretjič potisnil žogo v mrežo. Svoj tretji gol, "hat-trick" je dosegel prvič v karieri, je dosegel s prsmi.

A to še ni bilo vse. Brnić je z natančnim strelom, po katerem se je žoga v mrežo znova odbila od vratnice, dosegel šesti gol za Maribor, na 7:0 pa je po kotu, ki ga je izvedel Rok Kronaveter, povišal Marin Laušić.

Zadetki s tekme Maribor - Kalcer Radomlje

Ničla v Novi Gorici

19. krog slovenskega prvenstva so zgodaj popoldne odprli nogometaši Gorice in Brava. Končalo se je brez zadetkov.

Priložnosti na tekmi Gorica - Bravo

V sončnem in za ta čas toplem vremenu so oboji pokazali bore malo dobrega nogometa. Predvsem velja to za drugi polčas, v katerem sta bili ekipi tako kot celo tekmo enakovredni, a nobena izmed njiju ni hotela tvegati. Videti je bilo, da so si zmage vendarle bolj želeli Ljubljančani, ki so vendarle pokazali za odtenek več, toda maščevanje za poraz v prvem krogu – zmaga Gorice z 1:0 je še vedno njena edina na domačem igrišču – jim ni uspelo.