Na Bonifiki je imela Olimpija prvo priložnost že v 4. minuti, Marko Futacs je s šestih metrov zadel prečko. Natančnejši je bil v 18. minuti Almedin Ziljkić, ki je zatresel mrežo. Po kratki podaji Timija Maxa Elšnika je z več kot 20 metrov z desnico sijajno streljal v desni zgornji kot vrat Adnana Golubovića za vodstvo z 0:1.

Najlepšo priložnost za gostitelje je imel v 28. minuti Maks Barišić, a je bil po njegovem strelu z glavo Nejc Vidmar na pravem mestu. Tudi ob koncu prvega polčasa je bil nekoliko podjetnejši Koper, toda prave priložnosti si ni več priigral.

Statistika prvega polčasa: streli 4:6, v okvir vrat 2:4, posest žoge 52:48 odstotkov.

Ziljkić zagotovil Olimpiji tri točke na Bonifiki

Olimpija bi lahko dosegla še kakšen zadetek

V drugem polčasu je imel najprej priložnost Barišić, ki je v 53. minuti streljal z desne strani, Vidmar pa je žogo odbil. Na drugi strani je v 70. minuti preigraval Ziljkić, toda Žan Žužek je še pravočasno blokiral njegov strel, nato pa je z nogo branil Golubović. Šest minut pozneje je bil za malenkost premalo natančen Aldair Dialo. V 84. minuti je od daleč streljal rezervist Nik Kapun, žoga je končala mimo vrat. Štiri minute pozneje je Mustafa Nukić prodrl po levi strani in diagonalno streljal ter za las zgrešil.

Koprčani so tako ostali v igri za točko do zadnjega sodnikovega žvižga, vendar si ob jalovi pobudi v končnici niso uspeli pripraviti priložnosti za izenačenje. Doživeli so tretji poraz v tej sezoni, vselej so izgubili doma. Septembra so klonili pred Bravom (0:1) in Aluminijem (1:3). Olimpija je pod vodstvom novega trenerja Dina Skenderja drugič zapored slavila z 1:0, potem ko je v nedeljo premagala Tabor.

Še končna statistika: streli 10:12, v okvir vrat 3:5, koti 5:3, posest žoge 58:42 odstotkov.

Pri Kopru so manjkali kaznovani Ivan Borna Jelić Balta in poškodovani Kaheem Parris, Ivica Guberac, Luka Vešner Tičić, Rok Grudina in Nikola Krajinović. Pri Olimpiji je poškodovan Antonio Delamea Mlinar.

Kluba se bosta znova pomerila že v sredo, v Stožicah bo na sporedu četrtfinale Pokala Pivovarne Union.

Prva zmaga Domžal po več kot mesecu dni

Domžale so zmagale prvič po 18. septembru in prekinile niz štirih tekem brez zmage. Prvi polčas ni ponudil veliko priložnosti, več od igre pa so imeli gostitelji. V 37. minuti je s strelom z glavo poskusil Vanja Drkušić in za malo žogo poslal mimo vrat. Štiri minute pozneje se je na drugi strani zatresla mreža. Z leve strani je podal Arnel Jakupović, pred vrati pa se je dobro znašel Dejan Georgijević in premagal Renata Josipovića.

Ljubljančani, ki so v ponedeljek z 1:0 klonili v Celju, so imeli tudi v drugem polčasu terensko pobudo, toda strnjena domžalska zasedba je dobro varovala svoja vrata. V sodnikovem dodatku je imel Bravo na voljo 11-metrovko za izenačenje, ko je prekršek naredil Sven Šoštarič Karič nad Markom Španringom. Toda Martin Kramarič je streljal mimo vrat, tako da je ostalo pri 0:1.

Georgiijević zagotovil zmago Domžalam

Božić edini strelec v Kidričevem

Zmage z 1:0 so se veselili tudi Celjani v Kidričevem. Odločil je zadetek Ivana Božića v 43. minuti. Hrvat se je sam znašel pred vratarjem Luko Janžekovičem po dolgi podaji Žana Zaletela za hrbet obrambe in rutinirano poslal žogo v mrežo. Zanj je bil to peti gol sezone.

Domači so imeli v 50. minuti priložnost prek Klemna Bolhe, toda Florijan Raduha je bil na mestu po strelu iz bližine. Malce pozneje je na drugi strani Janžekovič posredoval po Božićevem strelu. Vratar Aluminija je ustavil tudi poskus Esterja Soklerja v 81. minuti.

Celjani z golom Božića do treh točk v Kidričevem

14. KROG

BRAVO – DOMŽALE 0:1 (0:1)
500; Georgijević 41.
Kramarič (Bravo) je v 94. minuti z 11-metrovke streljal mimo vrat.

Bravo: Josipović, Jakšić, Drkušić, Križan, Španring, Nsana, Trdin (78./Kavčič), Trontelj (78./ Sever), Kramarič, Ogrinec (66./Memić), Bajde (66./Maružin).

Domžale: Mulalić, Šoštarič Karič, Vuklišević, Klemenčič, Žinič, Husmani, Pišek, Ibričić, Jurilj (90./ Martinović), Jakupović (79./Vuk), Georgijević (68./Alić).

Sodnik: Dejan Balažič (Ljubljana)

ALUMINIJ – CELJE 0:1 (0:1)
200; Božić 43.

Aluminij: Janžekovič, Krefl, Martić (46./Brest), Azemović, Bolha, G. Pečnik (89./Bizjak), Đerlek, Nkama, Marinšek, Matjašič (83./T. Pečnik), Kidrič (83./Kadrić).

Celje: Raduha, Marandici, Zec, Zaletel, Brecl, Majevski (88./Mittendorfer), Benedičič (68./Kerin), Begić (61./Šporn), Svetlin, Božić (88./Flis), Medved (68./Sokler).

Sodnik: Martin Matoša (Notranje Gorice)/od 46. minute David Šmajc (Predoslje pri Kranju)

KOPER – OLIMPIJA 0:1 (0:1)
2300; Ziljkić 18.

Koper: Golubović, Palčič, Žužek, Rajčević, Bručić, Vošnjak (82./Novoselec), Oštrek, Bešir (71./Varešanović), Osuji, Barišić (77./Simić), Colley.

Olimpija: Vidmar, Pavlović, Milović, Crnomarković, Boakye, Elšnik, Tomić, Aldair (90./Korun), Ziljkić (81./Kompan Breznik), Nukić, Futacs (62./Kapun).

Sodnik: Matej Jug (Tolmin)