Na El madrigalu sta bila strelca C. Ronaldo in Kaka. Foto: Reuters
Juanito
Atletico je spet razočaral svoje navijače. Po štirih krogih z dvema remijema in dvema porazoma zaseda šele 19. mesto. Foto: Reuters

Na El madrigalu je počilo že v 2. minuti, ko je v napad stekel Cristiano Ronaldo. Portugalec je žogo prejel na sredini igrišča, do kazenskega prostora preigral dva nogometaša rumene podmornice, po tleh streljal s okrog 20 metrov in žogo pospravil za hrbet Diega Lopeza. Gol je igro tako presekal, da so bili gostitelji brez večjih priložnosti, poleg vsega pa je v 34. minuti drugi rumeni karton dobil Gonzalo Rodriguez.

Premoč so nogometaši kraljevega kluba kronali v 72. minuti, ko je enajstmetrovko uspešno zadel Kaka in s tem dosegel prvi zadetek za Real. 11-metrovko si je Real prislužil zaradi roke Angela Lopeza po predložku Marcela z leve strani igrišča.

Presenečenje v Madridu
Na stadionu Vicente Calderon se je zgodilo manjše presenečenje, saj je Atletico z 2:2 le remiziral proti Almerii. Prazno mrežo je po podaji Alberta Crusata z leve zadel Pablo Piatti. Le dve minuti zatem so rdeče-beli izenačili, od daleč je streljal Maxi Rodriguez, žoga pa se je od enega izmed branilcev odbila naravnost do Cleberja Santane.

Forlan uspešen le v 55. minuti
Gostitelji so prvič povedli v 55. minuti, na levi strani je branilec Chico zadel v hrbet Joseja Manuela Jurada, okroglo usnje pa se je odbilo v noge Forlana, ki je bil v nasprotju z 18. minuto, ko je zgrešil enajstmetrovko, tokrat uspešen. Končni izid je v 89. minuti znova postavil 20-letni Argentinec Piatti, ki je zadel po podaji Michela z desne.