Thomas Müller, Kingsley Coman in Robert Lewandowski so že v uvodnih 12 minutah odločili tekmo na stadionu Rhein Energie. Foto: Reuters

Naslednji teden bo v Kölnu pustni karneval in seveda je bilo vzdušje na stadionu Rhein Energie izjemno. 50.000 gledalcev je pričakovalo novo odlično predstavo kozličkov, ki so bili prejšnji teden prosti, saj je močan veter preložil tekmo z Borussio v Mönchengladbachu na 11. marec.

Köln v prvem polčasu le v vlogi opazovalca
Vsi načrti trenerja Markusa Gisdola so se podrli že v 3. minuti, ko je Thomas Müller v kazenskem prostoru zaposlil Roberta Lewandowskega. Poljak je z levico poslal žogo pod prečko, vratar Timo Horn pa se je prehitro vrgel na tla in ni imel nobene možnosti.

Gostitelji so bili šokirani in že v 5. minuti so prejeli drugi zadetek. Kingsley Coman je bil natančen z desetih metrov po podaji Müllerja. Igralci Kölna so bili prepočasni, sploh niso prišli do dvobojev na sredini igrišča. V 12. minuti je Joshua Kimmich iz kota podal v kazenski prostor. Serge Gnabry je imel dovolj časa, da si je zaustavil žogo, si jo dvakrat podal naprej in naravnal na desnico, nato pa jo s 15 metrov poslal v mrežo.

Bayern je bil za dva razreda boljši tekmec. Po pol ure je Gnabry stresel prečko, v 37. minuti pa je Kimmich zadel še vratnico. Gostitelji so komaj dočakali odmor.

Hansi Flick je napovedal precej boljše predstave v spomladanskem delu, saj je večina igralcev zdravih. Manjkata le še poškodovana Niklas Süle in Javi Martinez. Bayern je v uvodnih petih krogih oddal le dve točki (remi brez zadetkov na derbiju z Leipzigom). Foto: Reuters

Mojstrovina Gnabryja sredi drugega polčasa
Drugi polčas je Köln začel odločno. Že v uvodni minuti je napadalec Jhon Cordoba matiral Manuela Neuerja, vendar je bil v prepovedanem položaju. Videosodnik je zadetek razveljavil. V 66. minuti je razigrani Gnabry potrdil zmago z izjemnim strelom z roba kazenskega prostora. Vratar Timo Horn je le obstal na golovi črti.

Uth s častnim golom kronal boljšo igro gostiteljev
Köln je imel v drugem polčasu več priložnosti in Mark Uth je iz bližine zasluženo znižal na 1:4 v 70. minuti. V zadnjih minutah so Bavarci precej znižali ritem in Neuer je preprečil še kakšen zadetek Kölna. Cordoba in rezervist Anthony Modeste sta se pred njima znašla sama, vendar ga nista uspela matirati.

Neuer pričakoval precej težjo tekmo
"Popolnoma smo zaspali v uvodne četrt ure. Po petih minutah smo bili v izgubljenem položaju. Bayern je že v Mainzu začel udarno in po pol ure je bilo vsega konec. Tudi tokrat je bilo tako, v drugem polčasu pa smo igrali precej bolje," je povedal vratar Horn.

"Pričakoval sem precej težjo tekmo. Zelo učinkoviti smo bili v uvodne četrt ure. Mislim, da bi lahko zadeli desetkrat, a vsaka žoga pač ne gre v mrežo. V drugem polčasu je Köln zaigral precej bolje, mi pa smo popustili. Najbolj pomembne so tri točke in ostajamo na vrhu," je bil zadovoljen Neuer, ki ima v mislih že prvo tekmo osmine finala Lige prvakov proti Chelseaju čez devet dni na Stamford Bridgeu.

Erling Haaland je na petih prvenstvenih tekmah za Borussio zadel že osemkrat. Foto: Reuters

Prvi zasledovalec Bayerna ostaja Leipzig
Leipzig je ugnal Werder s 3:0 in ostaja le točko za Bayernom. Lukas Klostermann je načel mrežo Bremenčanov v 18. minuti, nato pa je bil Patrik Schick natančen z glavo po podaji Danija Olma, ki se je izkazal za pravo okrepitev. V Leipzigu veliko pričakujejo od Španca, ki je prišel iz zagrebškega Dinama. Že v prvi akciji drugega polčasa je za končno odločitev poskrbel Nordi Mukiele.

Werder, ki je v pokalu izločil dortmundsko Borussio, je na predzadnjem mestu. Trener Florian Kohfeldt sedi na zelo majavem stolčku, a vodstvo kluba mu še zaupa.

Uspešna generalka Borussie pred tekmo s PSG-jem
Naslednjo soboto v Bremen znova prihajajo Dortmundčani, ki so tokrat razbili Eintracht s 4:0. Znova je zadel najstnik Erling Haaland. V torek na stadion Westfalen prihaja Paris SG, ki ga vodi nekdanji trener črno-rumenih Thoma Tuchel.