30-letni ameriški organizator igre Norris Gene Cole je zrežiral dva preobrata Budućnosti za izenačenje finala Lige ABA. Foto: Budućnost VOLI/Liga ABA

V 3. četrtini so gostujoči Srbi vodili za 10 točk in še tri minute pred koncem držali dve točki prednosti. Sledil je odločilni niz Budućnosti 9:0 dobri dve minuti pred koncem, s čimer so prišli do vodstva z 79:72.

Pri Budućnosti je izstopal Norris Gene Cole z 31 točkami, čemur je dodal še šest podaj in šest skokov. Odlično sta ga podprla še dva Američana v črnogorskem moštvu Edwin Jackson (23 točk) in Earl Clark (15 točk). Pri Crveni zvezdi je bil najučinkovitejši Billy Baron s 24 točkami, za goste pa je bilo usodnih 14 izgubljenih žog.

Izid v zmagah je izenačen na 2:2, peta tekma pa bo v ponedeljek ob 19. uri v Beogradu. Beograjska ekipa je na prvi finalni tekmi zmagala z 91:72, na drugi s 107:69, nato pa je Budućnost doma zmagala z 80:72.

Zmagovalec obračuna med lanskima finalistoma se bo uvrstil v Evroligo. V prejšnji sezoni je naslov prvaka osvojila Budućnost, pred tem pa trikrat zapored Crvena zvezda.