Cristiano Ronaldo je v drugem polčasu prispeval gol in dve podaji. Foto: Reuters

Po porazu v finalu italijanskega pokala proti Napoliju na rimskem Olimpicu so Torinčani še bolj motivirani. Tokrat na stadionu Allianz niso blesteli v prvem polčasu. Wojciech Szczesny je imel precej dela, a je mrežo obdržal nedotaknjeno.

Fabio Lucioni je bil zadnji mož obrambe, ko je podrl Bentancurja, in seveda je prejel rdeči karton. Foto: Reuters

Velika napaka Lucionija
Ključni trenutek se je zgodil v 31. minuti. Branilec Fabio Lucioni si je slabo zaustavil žogo, Rodrigo Bentancur mu jo je odvzel in krenil sam proti vratom. Lucioni ga je spotaknil in sodnik Marco Piccinini je iz žepa takoj potegnil rdeči karton. Lecce, ki je v uvodne pol ure prikazal zelo dobro predstavo, je celo uro ostal le z deseterico na zelenici. Do odmora Juventus kljub veliki premoči še ni unovčil prednosti.

Mojstrovina Dybale za vodstvo
V 53. minuti je Ukrajinec Jevgenij Šakov naredil veliko napako. Podal je nazaj v kazenski prostor, a le do Cristiana Ronalda. Portugalec se je odlično znašel, na roba kazenskega prostora je opazil Paula Dybalo, ki je z levico velemojstrsko zavrtinčil žogo pod prečko.

Po uri igre je rezervist Luca Rossettini v kazenskem prostoru podrl Ronalda. Zvezdnik stare dame si je seveda sam naravnal žogo na belo točko in jo z močnim strelom po sredini vrat poslal v mrežo. To je bil njegov 23. prvenstveni gol v tej sezoni.

Paulo Dybala je dosegel najlepši zadetek na stadionu Allianz. Foto: Reuters

Higuain as iz rokava Sarrija
Gostje so bili popolnoma nemočni. Trener Maurizio Sarri je v igro poslal Aarona Ramseyja in Simoneja Muratoreja, v 77. minuti pa je Gonzalo Higuain zamenjal Dybalo. Argentinec je potreboval le šest minut za zadetek. Ronaldo je odlično prodrl po levi strani, Giuliu Donatiju ga ni uspelo zaustaviti, ko je prodrl v sredino, nato pa je s peto našel Higuaina. Napadalec je z levico zabil žogo pod prečko za 3:0.

Končni izid je postavil Matthijs de Ligt z glavo pet minut pred koncem po natančnem predložku Douglasa Coste.

Juventus bo prihodnji teden odigral dve tekmi, tudi proti Genoi in Torinu bo v vlogi velikega favorita. Lazio bo moral držati priključek, nato pa bo 20. julija izzval serijske prvake.