Minnesota je bila za Washington od marca 2015 hvaležna stranka, a le do 22. marca letos, ko je ekipi iz St. Paula vendarle uspelo zmagati. Mož odločitve je bil Luke Kunin (na fotografiji). Foto: Reuters

Tudi sicer so gostje igrali dobro, povedli so v zadnjem delu uvodne tretjine, ko je po izjemni samostojni akciji zadel Jordan Greenway. Ta je po desni strani prodrl pred gol, preigral vratarja Bradena Holtbyja in plošček zabil v prazno mrežo.

Med tekmo v Capital One Arena so zapele tudi pesti. Takole sta se petelinila Jason Zucker in Brooks Orpik. Foto: Reuters

Sredi druge tretjine je Washington izid vendarle izenačil, med strelce se je vpisal Brett Connolly. 26-letni nekdanji član Tampa Baya in Bostona je plošček po strelu Nicka Jensena z razdalje s palico preusmeril pod prečko.

Minnesota, ki Washingtona ni premagala na prejšnjih osmih tekmah ‒ niz porazov se je začel 19. marca 2015 ‒, je v zadnji tretjini dosegla zmagoviti zadetek. Zach Parise je pred golom lepo našel Luka Kunina, ta pa je z bliskovitim strelom iz zapestja Holtbyja premagal za končnih 2:1. Do zadnje sirene je Washington silovito napadal, a neuspešno.

Liga NHL, tekmi 22. marca:
WASHINGTON - MINNESOTA 1:2
ANAHEIM - SAN JOSE * 4:3
* - kazenski streli

Edini zadetek za prvake je sredi druge tretjine dosegel Brett Connolly. Foto: Reuters

Tekme 23. marca:
NEW JERSEY - ARIZONA
PHILADELPHIA - NY ISLANDERS
COLORADO - CHICAGO
EDMONTON - OTTAWA
TORONTO - NY RANGERS
MONTREAL - BUFFALO
FLORIDA - BOSTON
CAROLINA - MINNESOTA
WINNIPEG - NASHVILLE
ST. LOUIS - TAMPA BAY
DALLAS - PITTSBURGH
VANCOUVER - CALGARY
VEGAS - DETROIT
LOS ANGELES - ANAHEIM

Vzhodna konferenca
Ekipa
ZPPKToč.
Tampa Bay Lightning7558134120
Boston Bruins744520999
Washington Capitals754324894
Toronto Maple Leafs744425593
New York Islanders744225791
Pittsburgh Penguins7540241191
Carolina Hurricanes734026787
Montreal Canadiens743928785
Columbus Blue Jackets744030484
Philadelphia Flyers743630880
Florida Panthers7433291278
Buffalo Sabres733133971
New York Rangers7328321369
New Jersey Devils752739963
Detroit Red Wings7426381062
Ottawa Senators742543656
Zahodna konferenca
Ekipa
ZPPKToč.
Calgary Flames744621799
San Jose Sharks754323995
Winnipeg Jets744426492
Nashville Predators754227690
Vegas Golden Knights744227589
St. Louis Blues743927886
Dallas Stars743830682
Minnesota Wild753531979
Colorado Avalanche7433291278
Arizona Coyotes743632678
Chicago Blackhawks7332311074
Vancouver Canucks7432321074
Edmonton Oilers743334773
Anaheim Ducks763136971
Los Angeles Kings732639860