Jonathan Silva je v zadnji minuti prvega polčasa poskrbel za veliko veselje na stadionu Municipal de Butarque. Foto: Reuters

Trikratni zaporedni evropski prvaki so v letošnji sezoni pogoreli na celi črti. V osmini finala Lige prvakov jih je izločil Ajax z zmago s 4:1 na stadionu Santiago Bernabeu. V prvenstvu so Madridčani tretji, za vodilno Barcelono pa šest krogov pred koncem zaostajajo ogromnih 13 točk.

Zinedine Zidane bo poleti temeljito prevetril zasedbo. Tokrat so manjkali poškodovani Sergio Ramos, Thiabut Courtois, Toni Kroos in Vinicius Junior.

Natančen strel Silve za vodstvo gostiteljev
V prvem polčasu sta lepi priložnosti zapravila Marco Asensio in Raphael Varane. Tik pred odmorom so gostitelji povedli, ko je Martin Braithwaite v gneči v kazenskem prostoru zaposlil Jonathana Silvo, ki je s 17 metrov žogo z levo nogo tik ob vratnici poslal v mrežo.

Benzema v drugem poskusu matiral Cuellerja
Na začetku drugega polčasa je Real pritisnil in izenačil v 51. minuti. Luka Modrić je podal do Karima Benzemaja. Prvi strel Francoza je vratarju Ivanu Cuellarju še uspelo odbiti, nato pa je izvrstni napadalec žogo z desne strani zabil pod prečko.

Karim Benzema je zadel že osmič na zadnjih osmih prvenstvenih tekmah. Foto: Reuters

En Nesyri zadel iz prepovedanega položaja
Izenačenje ni poživilo igre kraljevega kluba. Nezadovoljni Zidane je v zadnje četrt ure v igro poslal Lucasa Vazqueza in Garetha Bala, ki pa jima ni uspelo prevesiti tehtnice na stran Reala. V 83. minuti je rezervist Youssef En Nesyri zatresel mrežo Madridčanov, a je sodnik David Medie Jimenez razveljavil zadetek zaradi prepovedanega položaja. Stranski sodnik je pravilno dvignil zastavico.

"To je težka sezona za nas. Težko je razložiti, zakaj nam ne gre po načrtu. Vsi smo žalostni, položaj pa je zelo zapleten. Pri Realu smo vsi navajeni na pritisk in to ne sme biti izgovor. Vsi igralci ponosno nosimo dres Reala," je pojasnil vratar Keylor Navas.

Real je prvič v zadnjih treh letih igral v ponedeljek zvečer. Ta termin je rezerviran za ekipe, ki ne igrajo v evropskih pokalih.