ACH Volley suvereno obvladuje slovensko prvenstvo. Foto: Aleš Oblak

Gostom so prepustili samo 16 točk. Drugi niz se nato ni začel po željah Ljubljančanov, saj so varovanci Sebastijana Škorca ves čas narekovali ritem in vodili že s 14:10, popustili pa v sami končnici, v kateri je ACH Volley znova unovčil svoje izkušnje in slavil z razliko s 27:25.

Ljubljančanom je šel v roke tudi tretji niz predvsem po zaslugi Petra Đirlića, Dika Puriča in Jana Pokeršnika, a so tudi v tem Štajerci, večinoma s točkami Jerneja Detele in Roka Možiča, nudili dober odpor.

Mariborčanke prepričljivejše od Rogožank
Derbi 13. kroga so dekleta odigrala že med tednom, ko sta se v Mariboru srečala Nova KBM Branik in Formula Formis. Tekma se je začela po željah aktualnih slovenskih prvakinj, ki so prepričljivo dobile prvi niz, a že v drugem so se stvari gostiteljicam zalomile. Rogožanke so z dobrimi začetnimi udarci Teje Bavdaž in Angeline Ajnihar povzročile tekmicam veliko težav ter z dobrima blokom in igro v obrambi prišle do izenačenja. A Mariborčanke, ki so imele v svojih vrstah razpoloženi Marino Kaučič in Anito Sobočan, so vrnile z isto mero ter se veselile zmage s 3:1.