Kevin Punter je bil znova zelo razigran. Foto: EPA

Varovanci Željka Obradovića so vpisali osmo zmago v sezoni in četrto zapored. Po treh v nizu na domačem parketu so bili zdaj uspešni še v gosteh. Čeprav so v Kaunas pripotovali oslabljeni zaradi poškodb, so imeli dovolj razigranih košarkarjev za zanesljivo zmago. Ekspresno so si gostje priigrali dvomestno prednost, hitro so jo igralci zelenega gozda v prvi četrtini znižali, toda še enkrat je prvak Lige ABA hitro pobegnil na varno razliko.

Na začetku tretje četrtine je Partizan, ki je vodil celo srečanje, povedel za 17. Potem je Žalgiris z dobro obrambo v vsega treh minutah zaostanek stopil na -6, toda Beograjčani so našli pravi odgovor, ustavili nalet in imeli v napadu dovolj rešitev, da so kmalu znova pobegnili na dvomestno razliko, ki so jo suvereno tudi ohranili. Kevin Punter je z 22 točkami vodil Partizanov napad. Kapetan je zadel štiri trojke, polovico svojega moštva. Dvomestno število točk so dosegli še ostali trije Američani PJ Dozier, Zach LeDay in James Nunnally ter Brazilec Bruno Caboclo. Pri Žalgirisu je s 33 blestel Keenan Evans.

Jasikevičius prevzel Fenerbahče

Šarunas Jasikevičius je novi trener Fenerbahčeja. Litovski strokovnjak, nekdanji košarkar Olimpije, je nasledil Grka Dimitrisa Itudisa, ki se je s carigrajskim klubom razšel v začetku tedna. Jasikevičius je do zdaj vodil Žalgiris in Barcelono, z obema pa zaigral na Final Fouru Evrolige.

V Štark Areni se je na tekmi Zvezde in Albe zbralo 17.993 gledalcev. Foto: EPA

Alba je štirikrat zapored Zvezdo premagala v Beogradu, tokrat pa zasedba iz nemške prestolnice ni bila kos rdeče-belim, ki so odločilno razliko naredili na začetku drugega polčasa. Na odmor so odšli z devetimi točkami naskoka, nato pa so tretjo četrtino odprli s serijo 8:0. Od tedaj dalje je bila razlika ves čas dvomestna, največ so gostitelji vodili za 20. Beograjčani so vpisali peto zmago, vse so dosegli na domačem parketu.

Zvezda je izza črte metala 13/29, Alba pa je zadela le šest trojk. Gostje so izgubili kar 19 žog. Nemanja Nedović, ki je štirikrat zadel za tri, je bil prvi strelec domače vrste z 20 točkami. 19 jih je dodal Rokas Giedraitis, ki je svoj čas igral za Albo. Mike Tobey je na parketu prebil dobrih 13 minut in dosegel en koš. Louis Olinde je bil s 13 točkami prvi strelec Berlinčanov, pri katerih zaradi poškodbe Žiga Samar ni igral.