Poleg Slovencev so v njem tudi Norveška, Švedska, Danska, Nemčija, Francija, Češka in Islandija.

Slovenski rokomet je dobil veliko priznanje. Slovenci so se na zadnjem evropskem prvenstvu na Švedskem dobro odrezali, saj so osvojili četrto mesto. Foto: www.alesfevzer.com

Drugi boben sestavljajo Avstrija, Belorusija, Portugalska, Makedonija, Srbija, Rusija, Črna gora in Nizozemska, v tretjega so bile uvrščene Švica, Litva, Romunija, Bosna in Hercegovina, Ukrajina, Latvija, Poljska in Belgija, v zadnjem – četrtem – pa so pristale Finska, Italija, Turčija, Izrael, Estonija, Grčija, Kosovo in Ferski otoki.

Na Euru 2022 že Madžarska, Slovaška, Španija in Hrvaška
Na Euro 2022 sta neposredno že uvrščeni obe gostiteljici, to sta Madžarska in Slovaška, poleg njiju pa tudi obe finalistki zadnjega prvenstva stare celine: Španija in Hrvaška. Iz kvalifikacij bo na sklepni turnir napredovalo še 20 ekip, prvouvrščeni ekipi iz vsake od skupin in še štiri najboljše tretjeuvrščene reprezentance. Kvalifikacije se bodo začele 4. novembra, končale pa 2. maja 2021.

BOBNI PRED ŽREBOM KVALIFIKACIJ ZA EP 2022:
1. boben: Norveška, Švedska, Danska, Nemčija, Francija, Slovenija, Češka, Islandija.
2. boben: Avstrija, Belorusija, Portugalska, Makedonija, Srbija, Rusija, Črna gora, Nizozemska.
3. boben: Švica, Litva, Romunija. BiH, Ukrajina, Latvija, Poljska, Belgija.
4. boben: Finska, Italija, Turčija, Izrael, Estonija, Grčija, Kosovo, Ferski otoki.