Aleix Gomez je osemkrat metal na gol, dosegel je prav toliko zadetkov. Foto: Reuters

Tekma med Španijo in Švedsko je bila ves čas tesna, Švedi pa so sicer vodili večji del tekme. Ob polčasu je bilo 20:18, še 15 minut pred koncem pa so Skandinavci vodili z 29:25. Sledile so španske minute, ko so Španci z delnim izidom 5:0 prevzeli vajeti tekme in naredili preobrat.

Izid je bil zadnjič izenačen na 30, nato so Španci s tremi zaporednimi goli potrdili zmago. Pri sedemmetrovkah je bil izjemno zbran Aleix Gomez, ki je izkoristil vseh pet strelov.

Kentin Mahe je za Francijo dosegel 9 golov. Foto: Reuters

Malo dela za Francoze
Francozi so brez težav izločili Katarce, saj so slavili z 42:28, že ob polčasu so vodili s sedmimi zadetki razlike.

Aktualni olimpijski in svetovni prvaki Danci so bili boljši od Norveške z 31:25. Mikkel Hansen in Jacob Holm sta dosegla po osem golov, vratar Niklas Landin pa je zaustavil devet strelov.

Egipčani prvič v polfinalu
V zadnjem četrtfinalu je Egipt nadigral Nemčijo, saj je bila tekma izenačena le pri 1:1, do 10. minute pa so Egipčani pobegnili že na 6:1 in nato vse do konca rutinirano držali Nemce na razdalji za največji olimpijski rokometni uspeh najboljše afriške reprezentance.