Špela Kern je skoraj 15 let trenirala atletiko, po poškodbi prešla v kolesarstvo, v lanski pandemski sezoni je dosegla nekaj dobrih izidov, kar ji je letos prineslo pogodbo s špansko ekipo Massi Tactic, kjer so ji zdaj prvič zaupali vlogo kapetanke za skupno razvrstitev na etapni dirki. Foto: www.alesfevzer.com

Dirka po Valencii oziroma uradno 5. kolesarski valencijski teden sodi v drugi nivo UCI-koledarja, a se je zaradi pandemijskih omejitev in prestavitev zbrala močna konkurenca, kar dokazuje končni razplet. Slavila je nizozemska superšampionka Annemiek van Vleuten (Movistar) pred špansko prvakinjo Mavi Garcio, ki vodi za slovensko-italijansko ekipo Ale BTC Ljubljana.

Špela Kern je lani na Ambrožu pod Krvavcem izgubila dvoboj za naslov državne prvakinje z Uršo Pintar je in je po letu 2013 in 2017 osvojila še tretje srebro. Na letošnjem DP-ju v Kopru 20. junija bo vnovič poskušala, a trasa, na kateri se bo ponavljal vzpon na Markovec, ji ni pisana na kožo. Foto: www.alesfevzer.com

Če lahko slediš van Vleutnovi in Garcii ...
Odločilna je bila že uvodna etapa, v kateri je šesto mesto zasedla Špela Kern. Državna podprvakinja z DP-ja na Krvavcu, kjer je v zaključnem šprintu morala priznati premoč Urši Pintar, je na koncu osvojila skupno 7. mesto, kar je njen največji uspeh na etapnih dirkah.

"Ti štirje dnevi Valencie so bili izjemni za celotno ekipo Massi Tactic, seveda pa predvsem zame. Prvič je bil položaj, da sem se lahko borila za najvišja mesta v skupnem seštevku. Celotna ekipa me je vse štiri dni podpirala, tako da mi res ni nič manjkalo. Forma je izvrstna. Nisem se še nikoli tako dobro počutila, zlasti ob vožnji na klanec. Če lahko slediš tekmovalkam, kot so Annemiek van Vleuten in Mavi Garcia, ki sta tekmovalki najvišjega kalibra, potem je forma res dobra," je za Val 202 dirko povzela 31-letnica, ki je za sezono podpisala s špansko ekipo Massi Tactic.