Jan Jurečič je bil z devetimi goli najboljši strelec tekme, ki je bila izenačena le v prvih desetih minutah (6:5). Gostitelji so sredi prvega polčasa že vodili z 10:6, v nadaljevanju prvega polčasa pa večkrat za šest golov. Ob polčasu je bilo 17:11. V drugem polčasu se gostje, pri katerih je Andraž Makuc dosegel šest zadetkov, na manj kot pet golov niso približali.

V vratih Trima je bil zelo razpoložen Tin Herceg, ki je ustavil osem od 18 strelov (44-odstotna) uspešnost.

Jeruzalem Ormož je pred 450 gledalci z 32:31 premagal Ljubljano in je na zadnjih petih tekmah neporažen. Ljubljana je imela zadnji napad, strel Vida Lukmana je ustavil vratar Filip Ranfl. Ob njem je bil z 11 goli najbolj zaslužen za zmago Ormoža še Tadej Sok. Za Ljubljano je bil to šesti poraz v nizu,

Ose šele v zadnjih minutah strle odpor Dolenjcev

V obračunu udeležencev letošnjih evropskih tekmovanj so se Velenjčani dolgo mučili v Novem mestu, naposled pa le vknjižili 18. zmago v sezoni. Z njo so se le na točko približali vodilnemu Trimu (40 točk), a jih v primerjavi s Trebanjci čaka še zaostala tekma proti Dobovi 3. maja.

Novomeščani so dobili prvi polčas s 17:14. V drugem delu je bilo pričakovati pritisk gostov. Varovanci Zorana Jovičića so v dobrih desetih minutah izničili zaostanek, za nameček pa je Krka po rdečem kartonu ostala še brez Aljaža Lavriča.

Kljub temu so domači ostali blizu favoriziranim gostom, ki so v 46. minuti povedli s 24:22. Ose so dokončno zlomile odpor tekmeca v 53. minuti, ko je za +3 zadel Branko Predović, isti igralec pa je nato v 56. zadel še za 30:26 in gostom zagotovil pomembni točki v lovu na peti naslov prvakov.