24-letna švedska tekačica Linn Svahn, specialistka za šprint, je dobila tekmo s skupinskim štartom v Davosu. Foto: EPA

75. M. ŠIMENC        SLO            74

Švedinja je bila ves čas v ospredju, ni dopustila, da bi se njene glavne tekmice bolj oddaljile, najboljše pa je prihranila za konec oziroma za ciljni šprint, v katerem je imela največ moči in je tudi prva prečkala ciljno črto.

Na koncu je za pičle štiri desetinke na drugem mestu zaostala njena rojakinja Frida Karlsson, tretja je bila Nemka Katharina Hennig, ki je zaostala za 1,6 sekunde. Slabo sekundo je zaostala še ena Švedinja, Jonna Sundling (+2,4). Vodilna v skupnem seštevku turneje, Američanka Jessica Diggins, je osvojila 8. mesto, za zmagovalko je zaostala 5,7 sekunde. Slovenk ni bilo na štartu.

Valnes najhitrejši v ciljnem šprintu
V moški konkurenci je 15-kilometrsko tekmo s skupinskim štartom dobil Norvežan Erik Valnes, ki je za devet desetink sekunde ugnal Šveda Williama Poromaaja, 1,1 sekunde je na tretjem mestu zaostal Švicar Cyril Fähndrich. Tako kot na ženski tudi na moški preizkušnji Slovenija ni imela svojega predstavnika.

Turneja se bo končala v nedeljo s slovitim vzponom na Alpe Cermis.