Timi Zajc je v prvi seriji pristal pri 234 m in zasedel 3. mesto. V finalu je s skokom, dolgim 230,5 m, pridobil še eno mesto in se zavihtel tik pod vrh. Foto: EPA

40. Ž. MOGEL            SLO     28

Prvo serijo je dobil Granerud, ki je poskrbel za daljavo dneva, potem ko je pristal pri 234,5 m, pol metra dlje od tretjeuvrščenega Zajca, ki je zaostal za 1,8 točke. Mednju se je vrinil Avstrijec Stefan Kraft, ki je doskočil pri 233 m.

V finalno serijo se od sedmih slovenskih letalcev ni uspelo uvrstiti le Žaku Moglu, ki je s skokom, dolgim 200,5 m, tekmo končal na 35. mestu. V najboljšo deseterico se je uvrstil še Anže Lanišek, ki je bil 8. (225 m).

Domen Prevc, ki je sobotno tekmo sklenil na stopničkah (3. mesto), se je tokrat moral zadovoljiti z 12. mestom po prvi seriji (212,5 m), njegov starejši brat Peter Prevc je bil 19. (218,0 m). Lovro Kos je zasedel 25. mesto (208,0 m), Žiga Jelar pa 23. (206,5 m).

Zajc je bil daleč najbolj razpoložen slovenski letalec na nedeljski tekmi na Kulmu, svoja poleta je opravil brezhibno, tako rekoč brez napake, v finalni seriji je tudi pridobil mesto, nekaj časa se mu je celo nasmihala zmaga, a Granerud je bil preprosto razred zase.

Z najdaljšim poletom na tekmi, 235 m, je brez večjih težav ubranil 1,8 točke prednosti, ki jo je imel pred Zajcem iz prve serije. S tretjim mestom se je moral zadovoljiti Kraft.

22-letni Zajc je tako ponovil uspeh iz sezone 2019/20, ko je sobotno tekmo prav tako sklenil na drugem mestu, le da je takrat zmago slavil Poljak Piotr Žyla.

"Po dolgem času sem spet na stopničkah. Še znam leteti in lahko si oddahnem. Za mano je super dan. V soboto sem v finalu naredil res dolg skok, dobil dobre občutke in nato je res šlo. Danes sem v finalu vedel, da moram iti na vso moč. Kraft je bil malenkost krajši in pridobil sem mesto. Granerud pa je res v odlični formi," je po tekmi za Televizijo Slovenija dejal Zajc.

Poleg Zajca je tekmo v deseterici končal še en Slovenec, in sicer Lanišek, ki je bil deveti, tri mesta nižje se je uvrstil Domen Prevc. Jelar je tokrat končal na 16. mestu, Lovro Kos je bil 24., povsem pa se je polet ponesrečil Petru Prevcu, ki je v drugo pristal pri zgolj 176 m in bil predzadnji, 29.

Svetovni pokal se bo prihodnji konec tedna nadaljeval v Willingenu.