Jarrod Jones se je izkazal za pravo okrepitev. Z 19 točkami je bil najboljši strelec tekme, čeprav je bil na parketu le 21 minut. Foto: www.alesfevzer.com

Ljubljančani so se po prisilnem karantenskem premoru zelo dobro vrnili v tekmovalni ritem že sredi tedna v Evropskem pokalu proti Gran Canarii. V zaradi koronskih ukrepov prazni dvorani Tivoli začetek tekme ni pokazal, kako se bo razvila v drugi polovici. Do odmora so gostje držali priključek. Najboljši strelci so bili Jarrod Jones z 19, Kendrick Perry s 16, Rion Brown s 15 in Jaka Blažič s 14 točkami.

Split po odličnem začetku zdržal do odmora
Splitčani so bolje začeli srečanje. Sani Čampara je zadel trojko v 7. minuti za vodstvo z 12:5 in Jurica Golemac je vzelo minuto odmora. Ljubljančani so se v zadnjih minutah prve četrtine le zbrali in nanizali 10 zaporednih točk. Edo Murić je zadel izza črte za vodstvo Olimpije z 19:16.

Sredi druge četrtine so zmaji z delnim izidom 12:2 povedli z 42:34. V zadnji minuti prvega dela sta Darko Bajo in Toni Perković znova približala Split, ki je ob odmoru zaostajal le za štiri točke (42:34).

V tretji četrtini zmaji bruhali ogenj
Drugi polčas je Olimpija začela odlično, z delnim izidom 24:6 je povedla kar s 66:44. Blažič je nanizal šest točk, dve trojki je zadel Rion Brown, razigral se je tudi Perry. Obramba Ljubljančanov je bila zelo dobra in Splitčani so imeli težave v vsakem napadu. Jones je zadel dve trojki ob koncu tretje četrtine in po 30 minutah je bila tekma odločena (81:52).

Tudi Radović in Duščak med strelci
Golemac je ob ogromni prednosti vse nosilce igre v zadnji četrtini pustil na klopi. Priložnost so dobili tudi mladi upi. 19-letni Rok Radović je zadel trojko, s polaganjem je bil natančen tudi 18-letni Dan Duščak. Vseh enajst košarkarjev Olimpije, ki je stopilo na parket, se je tudi vpisalo med strelce.

Ukić: Splitčani so igrali nad svojimi zmožnostmi
"Tekmo smo nekoliko bolj zadržano začeli v obrambi, a ko smo dvignili ritem igre v obrambi, se nam je odprlo tudi v napadu. Dalmatinci so v Ljubljano prišli po težkem razporedu tekem. Mi pa se moramo že začeti pripravljati na naslednjo preizkušnjo,” je povedal trener Olimpije Golemac.

Roko Leni Ukić je dodal: "Mislim, da so košarkarji Splita igrali nad svojimi zmožnostmi. Zadevali so težke mete. Tekmo smo malenkost slabše odprli, a kljub vsemu nismo slabo igrali. Ko smo v drugem polčasu prestavili v višjo prestavo, nam niso mogli več parirati. Z našo igro smo si priigrali visoko razliko in zasluženo zmagali.”

Zmaji so po dveh odigranih srečanjih v Ligi ABA pri stoodstotnem izkupičku. V torek jih najprej čaka težko gostovanje pri Trentu v Evropskem pokalu, v četrtek pa sledi preložena tekma Lige ABA v Kopru.