V Podmežakli je bilo veliko navijačev Olimpije, kii so se pripeljali z dvema avtobusoma. Po tekmi so se veselili s svojimi ljubljenci. Foto: www.alesfevzer.com

Obe finalni tekmi v Tivoliju sta po enosmernem prometu zanesljivo pripadli zmajem (9:3 in 6:1), v Podmežakli pa je bilo precej bolj napeto. Železarji so pred okoli 2000 navijači znova iztisnili maksimum. O premoči Ljubljančanov priča tudi razmerje v strelih na vrata (19:37).

Železarji enakovredni v prvi tretjini
V prvi tretjini je bil derbi izenačen, zadetkov ni bilo, a vseeno veliko prometa in boja na obeh straneh. Jeseničani (vrnil se je njihov najboljši igralec Žan Jezovšek) so uresničili obljubo, da bodo napadalnejši kot na prejšnjih tekmah. V 18. minuti je po napaki Olimpijine obrambe Tadej Čimžar pridrsal pred Horakova vrata, a zgrešil. Ob koncu tretjine (izključen je bil Gooch) so imeli gostitelji prvi "power play", a ga niso unovčili.

SŽ Olimpija je pričakovano državni prvak za sezono 2023/24. Eden od junakov ljubljanske zmage je tudi vratar Lukaš Horak. Foto: www.alesfevzer.com

Pance izkoristil napako obrambe železarjev
Olimpija je potrpežljivo čakala na svojo priložnost in jo dočakala v 34. minuti. Izigrala je jeseniško obrambo, Žigi Pancetu (podajalca Gooch in Bičevskis) pa ni bilo težko premagati razpoloženega Žana Usa. V zadnji minuti druge tretjine so imeli železarji protinapad dva na ena, vendar niso uspeli zadeti.

Gooch v 29. sekundi zadnje tretjine potrdil naslov
Ljubljanska ekipa je v zadnjo tretjino krenila odločno in že po 29 sekundah podvojila prednost. Z natančnim strelom se je izkazal Gooch. V 45. minuti je imela Olimpija priložnost, da bolj kot ne že odloči tekmo, vendar je Žiga Pance zgrešil prazno mrežo.

Sorodna novica Po zeleno-belem večeru na Jesenicah želijo zmaji nadgraditi zgodbo v Ligi IceHL

V nadaljevanju je imela Olimpija po izključitvi Gašperja Glaviča (v 55. minuti) še dve minuti igralca več, tudi gostitelji so poskušali še doseči časten gol, vendar se izid ni spremenil.

Karhula si je oddahnil
"Zadnja finalna tekma je bila najbolj izenačena, če pogledamo končni izid. Imeli smo veliko premoč, zapravili smo preveč priložnosti. Nikoli ni lahko končati serije. Oddahnil sem si, ko smo na začetku zadnje tretjine dosegli drugi gol, potem Jeseničani niso imeli niti ene priložnosti več," je bil uspeha vesel trener Olimpije Antti Karhula.