Jeseničani so prikazali zelo dobro predstavo in imeli celo več priložnosti od zmajev. Štirikrat so zadeli tudi okvir vrat. Foto: www.alesfevzer.com

Favorizirana Olimpija je dobro začela tekmo in povedla v 7. minuti, ko je z razdalje zadel Miha Beričič. 26 sekund pozneje je bilo že 0:2, vodstvo je povišal Maris Bičevskis. Prvi poskus je Žan Us ubranil, pri drugem pa je bil nemočen.

V nadaljevanju je gostom popustila zbranost, to pa je kaznoval Urban Sodja, ki je v 13. minuti znižal izid z natančnim strelom z desne strani. V drugi tretjini so bile Jesenice še naprej boljše, njihovo premoč je v 36. minuti kronal Žan Jezovšek. Izenačil je po podaji Tadeja Čimžarja in izjemnem prodoru.

Železarji v prvih dveh tretjinah niso na klopi za kaznovane preživeli niti minute, Ljubljančani pa osem minut. Poleg nediscipline so prikazali preveč raztrgano igro z nenatančnimi podajami.

V zadnji tretjini je v 52. minuti za goste najprej iz bližine zadel Marcel Mahkovec, a je že minuto zatem od daleč izid znova poravnal Maks Selan. V 55. minuti pa je zmagoviti gol za Olimpijo dosegel branilec Aljoša Crnović.

V zadnjih dveh minutah so Jeseničani ob novi ljubljanski kazni (sami so ostali brez izključitve) iz vrat potegnili Usa in poskušali izsiliti podaljšanje tekme, a je gostujoča obramba zadnji nalet zdržala, s tesno zmago pa se je Olimpija znova povzpela na prvo mesto na lestvici.

Crnović po zmagi nad Jesenicami: Noben derbi ni lahek

Olimpija dobila vse derbije v letu 2023

Nazadnje sta se velika tekmeca v DP-ju srečala januarja, ko so zeleno-beli finale dobili z dvema zmagama in osvojili 18. naslov prvaka v samostojni Sloveniji. V Tivoliju je bilo 10. januarja 4:0, na Jesenicah pa tri dni pozneje 3:6.

Konec avgusta sta se moštvi udarili v polfinalu Poletne lige na Bledu, tudi takrat so bili boljši Ljubljančani, ki so zmagali s 4:1.

Do konca januarja bodo v državnem prvenstvu odigrali šest krogov. Najboljši ekipi se bosta prebili v finale, ki bo odigran po koncu Lige IceHL in Alpske lige. Olimpija je v Ligi IceHL trenutno na 9. mestu, Jesenice pa v Alpski ligi zasedajo 5. mesto.

V finalu bo imela prednost domačega terena bolje uvrščena ekipa po drugem delu tekmovanja.