Pogled na klop Ostrog, ki nedvoumno pove, kako se je razpletla 4. tekma serije Memphis - San Antonio. Foto: Reuters
O. J. Mayo, Tony Allen and Zach Randolph (Memphis Grizzlies)
In še pogled na razigrane Grizlije, ki se jim obeta napredovanje. V zgodovini Lige NBA je samo osem moštev nadomestilo zaostanek z 1:3. Foto: EPA
Danilo Gallinari in Ty Lawson (Denver Nuggets)
Veselje Gallinarija in Lawsona, ki sta bila najbolj zaslužna za prvo letošnjo zmago Denverja v končnici. Foto: EPA
Tyson Chandler (Dallas Mavericks)
Portland po velikem preobratu v soboto ni znal prenesti pobude v Teksasu. Foto: EPA

Ob polčasu se je napovedovala tesna tekma, saj so gostje vodili s 50:48, a nato so se varovanci Lionela Hollinsa razleteli po igrišču, obramba Grizlijev je iz minute v minuto bolje ustavljala poskuse Ostrog in 3. četrtino so gostitelji dobili s 30:15. V zadnjih 12 minutah je Memphis vseskozi ohranjal prednost okoli 20 točk in mirno pripeljal tekmo do zmagovitega konca. Grizzlies za presenetljivo izločitev Spursov potrebujejo le še eno zmago!

Prepoznavna samo prava moštvena igra
"Vemo, da je malokdo pričakoval, da bomo v takšnem položaju. Smo moštvo, ki ne dobi veliko pozornosti. Že nekaj časa odlično igramo in premagujemo moštva, kot so Spursi. Zdaj nam mora to uspeti samo še enkrat. V San Antonio gremo, da serijo končamo tam," je branilec Mike Conley dal vedeti sedmi sili, da košarkarji Memphisa niso evforični, temveč osredotočeni samo na naslednjo tekmo v Teksasu. V izredni moštveni predstavi, kjer je bilo strelsko breme enakovredno razporejeno, je bil Conley s 15 točkami prvi strelec Memphia.

Ko je prvo mesto le še breme ...
"Celotno moštvo je razočarano. Šli smo čez sezono in si priigrali prvo mesto in zdaj smo samo eno poraz stran od izpada," Tony Parker (23 točk) ni znal pojasniti, kaj se dogaja z Ostrogami. San Antonio, ki je z 61 zmagami osvojil Zahodno konferenco, je v nevarnosti, da postane moštvo s tretjim najboljšim izkupičkom rednega dela sezone, ki bo izpadlo v 1. krogu končnice.

Dallas znova prevzel nadzor nad serijo
Neslavni rekord pripada Dallasu, ki je leta 2007 dobil 67 tekem, nato pa takoj izpadel proti Golden Statu. Letos Teličkom kaže bolje, saj so s 93:82 dobili izredno pomembno peto tekmo s Portlandom in povedli v seriji s 3:2. Potem ko so v soboto na 4. tekmi zapravili kar 23 točk prednosti, so se Mavericksi zbrali in Trail Blazersom usodni udarec zadali v 3. četrtini, ki je z 31:20 pripadla gostiteljem. Dirk Nowitzki je prispeval 25 točk, Jason Terry pa 20, medtem ko je na drugi strani junak Portlanda Brandon Roy tokrat zbral le pet točk. Gostje so ob neuspešnem lovu v 4. četrtini zapored zgrešili kar 10 metov iz igre.

Grom ni pometel z Zlatimi zrni
V ponedeljek so igrali le na Zahodu in ravno tretja tekma je bila tudi najbolj izenačena. Denver je s 104:101 ugnal Oklahomo City in se s izognil "metli". Ty Lawson je s 27 točkami postavil osebni rekord v končnicah, JR Smith in Danilo Gallinari pa sta v ključnih trenutkih zadela izredno pomembne mete, s katerim so Nuggetsi izid v seriji znižali na 1:3. Na drugi strani sta Thunder v igri držala razpoložena Kevin Durant in Russell Westbrook, ki sta skupaj zbrala kar 61 točk, a tokrat nista imela zadosti razpoloženih soigralcev.

104:86 (21:26, 27:24, 30:15, 26:21)
Conley 15, Arthur 14, Allen 12, Mayo 11 in Randoplh po 11, Gasol ; Parker 23, Ginobili 14, Neal 11, Hill in Splitter po 10, Duncan 6.

DALLAS (3) - PORTLAND (6) - 3:2
93:82 (15:20, 29:23, 31:30, 18:19)
Nowitzki 25, Terry 20, Chandler (20 skokov) in Marion po 14; Miller 18, Wallace 16, Aldridge in Fernandez po 12.

DENVER (5) - OKLAHOMA (4) - 1:3
104:101 (26:20, 19:25, 26:24, 33:32)
Lawson 27, Gallinari 18, Smith 15, Martin 13, Felton 11, Nene 10 in 9 skokov; Durant 31, Westbrook 30, Ibaka 13 in 14 skokov.

Torek:
LA LAKERS (2) - NEW ORLEANS (7) - 2:2

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.