Veselje nogometašev Olimpije po vodilnem golu Luke Menala, ki se je nato še enkrat vpisal med strelce. Zmaji so v Sežani zmagali še drugič v letošnji sezoni. 31. avgusta lani je bilo namreč 2:1. Foto: www.alesfevzer.com

Green Dragonsi prižgali bakle
Tekma je zaradi ukrepov v boju proti pandemiji novega koronavirusa potekala pred skoraj praznimi tribunami. A so za navijaški vložek še pred začetkom poskrbeli navijači Olimpije Green Dragons, ki so za ograjo prižgali bakle. Prvi so nato zapretili domači, saj je Stefan Stevanović v 5. minuti sprožil z desne strani kazenskega prostora, a je njegov diagonalni strel zletel mimo vrat. Malo pozneje Stevanović (19.) v ljubljanskem kazenskem prostoru ni unovčil napačne podaje Nejca Vidmarja.

Olimpija povedla z enajstmetrovke
V 23. minuti so domači neuspešno zahtevali enajstmetrovko, ko je Rodrigue Bongongui padel ob Danielu Kamyju. Zato pa so jo na drugi strani dobili gosti v 29. minuti. Denis Kouao je na levi strani spotaknil prodirajočega Stefana Savića, tako da je sodnik Bojan Mertik pokazal na belo točko. Zanesljiv izvajalec je bil Luka Menalo. Vratarja Davida Šugića je poslal v levo, žogo pa v desno stran vrat. Statistika prvega polčasa: posest žoge 56:44 za zmaje, streli v okvir vrat pa 1:1.

Veselje 17-letnega Enrika Ostrca, ki prihaja z bližnje Kozine, po evrogolu ob debiju v Prvi ligi. Foto: www.alesfevzer.com

Vidmar preprečil izenačenje Stevanovića
V 50. minuti so imeli domači izjemno priložnost za izenačenje, saj je Stevanović sam pritekel pred ljubljanskega vratarja Nejca Vidmarja, a je ta z dvignjeno desnico sijajno ubranil poskus.

Sijajen debi 17-letnega Ostrca s Kozine
Na drugi strani je Olimpija v 64. minuti povišala vodstvo. 17-letni Enrik Ostrc, ki je debitiral v Prvi ligi, se je nenadoma odločil za strel z okoli 25 metrov in žogo pod prečko poslal za hrbet Šugića. Izjemen zadetek Kraševca Ostrca, ki prihaja iz Sežani bližnje Kozine.

Še drugi zadetek Menala
Olimpija je v nadaljevanju brez težav nadzirala položaj na zelenici. Za piko na i je v 86. minuti poskrbel Menalo, ki je na levi strani prodrl v kazenski prostor domačih, nato pa s strelom pod prečko – med rokami Šugića – zabil za 3:0.

Menalo in Ostrc strelca za zmago Olimpije v Sežani

Vratnica Laukzemisa, prečka Stančiča
Sežana je bila v 90. minuti blizu častnemu zadetku, a je veselje Karolisu Laukzemisu najprej preprečila vratnica, nato pa Dinu Stančiču še prečka. Končna statistika: posest žoge 60:40 za Olimpijo, streli v okvir vrat pa 3:3. Skupaj streli 8:4 za Sežano.

Prenos Domžale - Maribor na TV Slovenija 2 in na MMC-ju
V nedeljo bosta še tekmi med Bravom in Triglavom, v neposrednem prenosu na TV Slovenija 2 in na MMC-ju pa ob 20.30 Domžale in Maribor.