Strelci za rdeče-bele so bili Mirko Ivanić z enajstmetrovke v 24. minuti, Srdjan Babić v 30. minuti, Aleksa Vukanović v 36. in 82. minuti ter Miloš Degenek v 57. minuti.

Slavje nogometašev Crvene zvezde pred praznimi tribunami stadiona Rajka Mitića. V Srbiji se je v petek s tekmami 27. kroga nadaljevala zaradi pandemije prekinjena prva srbska liga, super liga. Foto: EPA

Prvi trenerski pokal v karieri je osvojil Dejan Stanković. Zvezda je zbrala 72 točk, kar je nedosegljiva razlika za mestne tekmece, Partizan, ki ima 58 točk, in Vojvodino s 56 točkami.

Delije naslov proslavile s povorko na beograjskih ulicah
Tekma je zaradi ukrepov za zajezitev novega koronavirusa potekala brez navijačev na tribunah. Navijači Crvene zvezde oziroma Delije so tako naslov proslavili s povorko z baklami na beograjskih ulicah. Gledalci se bodo na stadione v Srbiji vrnili po 1. juniju, ko bo na tribunah lahko največ 1000 gledalcev.

Crvena zvezda srbski prvak, Salzburgu avstrijski pokal

Salzburžani do sedme pokalne lovorike
Nogometaši iz Salzburga pa so letošnji zmagovalci avstrijskega pokalnega tekmovanja. Na petkovi večerni tekmi na celovškem stadionu Wörthersee, ki je bila prva po prekinitvi zaradi pandemije novega koronavirusa, so zanesljivo premagali drugoligaško ekipo Austrio Listenau s 5:0 (2:0) ter osvojili sedmi naslov v tem tekmovanju. Prav vse lovorike so osvojili od sezone 2011/12.

Avstrijci nadaljujejo v torek
Avstrijsko prvenstvo se bo nadaljevalo v torek, pred nadaljevanjem pa ima zasedba iz Mozartovega mesta tri točke prednosti pred Laskom iz Linza.