Slovenke, ki so prejšnjo soboto proti istim tekmicam v gosteh izgubile z 2:3, so pred 650 gledalci v prvih dveh nizih prevladovale v bloku. To jim je prineslo vodstvo z 2:0, a tesen tretji niz so izgubile, tako da je marsikdo v dvorani pomislil, da se obeta nova drama. A izgubljeni niz je Slovenke podžgal, v četrtem nizu dvoma o zmagovalcu ni bilo že od samega začetka.

V slovenski vrsti je blestela korektorka Darja Eržen, ki je bila z 21 točkami tudi najučinkovitejša igralka tekme, med drugim je dosegla tudi štiri ase. Tina Grudina je bila učinkovita pri prvem tempu, dosegla je 14 točk, zanesljiva je bila tudi Saša Planinšec, k zmagi je prispevala 13 točk.

Zelo dobro igro je spet pokazala tudi podajalka Eva Mori.

Slovenke bodo odločilno tekmo znova igrale v Mislinji, v soboto bodo tam priložnost za prvo mesto iskale Grkinje, ki so na domačem igrišču medsebojni dvoboj izgubile z 0:3.