Odbojkarji Calcita Volleyja so z 2:1 v zmagah dobili polfinalno serijo proti Salonitu. Foto: Calcit Volleyball
Calcit drugi finalist DP-ja v odbojki

Potem ko je Salonit dobil prvo tekmo, je kamniška ekipa na domačem igrišču pred glasnimi navijači na dveh tekmah v dveh dneh zmagala brez izgubljenega niza.

Nedeljska zmaga ni bila enostavna, dvoboj je trajal uro in 35 minut, nizi pa so se končali na 22, 24 in 22.

V vseh nizih je imel sicer Calcit Volley rahlo pobudo, a tudi slabe minute, tako da je bilo izenačeno do konca. V drugem nizu je imel Salonit zaključno žogo.

V zadnjem nizu so podprvaki povedli z 20:16 in s 24:21, izkoristili pa drugo zaključno žogo, ko je na servis Salonita kamniško akcijo zaključil Primož Vidmar.

"Aleluja. Za nohte je šlo. Borili smo se kot zmaji. Imeli smo super navijače. Nora tekma," je povedal Sašo Štalekar.

ACH Volley si je po zmagi nad Panvito (2:0 v zmagah) že prej zagotovil nastop v finalu, kjer bo seveda v vlogi favorita. Ekipi bosta igrali na tri zmage. Prva tekma bo že v torek ob 18. uri v Ljubljani.